Dziewięciolatek pisze aplikacje na iPhone'a

Dziewięciolatek pisze aplikacje na iPhone'a

Dziewięciolatek pisze aplikacje na iPhone'a
05.02.2009 11:30, aktualizacja: 05.02.2009 12:25

Gdy większość jego rówieśników zajmuje się rysowaniem kredkami, dziewięcioletni Lom Ding Wen z Singapuru ma inne zainteresowania. Jest autorem oprogramowania przeznaczonego dla iPhone'a.

Obraz
© Najmłodszy programista tworzący na iPhone'a (fot. virtualgs.larwe.com)

Lim, który chodzi do czwartej klasy podstawówki, w wolnym czasie zajmuje się tworzeniem aplikacji na iPhone'a. Jego ostatnie dzieło - program graficzny Doodle Kids - został pobrany z iTunes 4 tysiące razy. Aplikacja pozwala użytkownikom telefonu Apple'a na rysowanie za pomocą ekranu dotykowego oraz czyszczenie ekranu po potrząśnięciu urządzeniem. Lim twierdzi, że napisał program dla swoich sióstr, które uwielbiają malować.

Lim zaznajomiony jest z sześcioma językami programowania. Korzystanie z komputera rozpoczął w wieku lat dwóch i od tego czasu wykonał około 20 projektów programistycznych. Jego ojciec również zajmuje się tworzeniem aplikacji na iPhone'a. Lim pracuje teraz nad kolejnym projektem - grą science-fiction o tytule _ Invader Wars _.

_ _Doodle Kids można pobrać ze sklepu AppStore za darmo. A dla osób które chciałyby zacząć swoją przygodę z programowaniem Lim przygotował niespodziankę - listing swojego programu. Sprawdź czy to jest tak trudne jak się wydaje

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)