Dzień Edukacji Narodowej w Google Doodle - świętujemy Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej w Google Doodle - świętujemy Dzień Nauczyciela
Źródło zdjęć: © WP.PL

14.10.2019 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzień Edukacji Narodowej został uczczony przez Google z pomocą zabawnej animowanej grafiki. W Dzień Nauczyciela przyznawane są również nagrody i odznaczenia za zasługi wychowawcze.

W Google Doodle w niedzielę mogliśmy zobaczyć grafikę przypominającą o tym, by pójść na wybory parlamentarne 2019. Dzisiaj 14 października pojawiła się zabawna animacja z ośmiornicą - nauczycielem z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej, znany też jako Dzień Nauczyciela, obchodzony jest co roku 14 października. Święto zostało ustanowione w dzień rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Instytucja powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była pierwszą w Europie instytucją oświatową przypominającą współczesne ministerstwa edukacji.

Dzień Nauczyciela - jak jest obchodzony?

Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony jedynie w Polsce i najczęściej przyjmuje on formę apeli w szkołach. Znany również, jako Dzień Nauczyciela jest okazją, by podziękować pracownikom oświaty za ich wkład w wychowanie dzieci i młodzieży.

W tym dniu wręczane są nauczycielom Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Poza tym przyznawane są wyróżnienia od władz samorządowych, kuratoriów czy dyrektorów szkół.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)