Dzielenie się swoim życiem w internecie coraz popularniejsze

Dzielenie się swoim życiem w internecie coraz popularniejsze

Dzielenie się swoim życiem w internecie coraz popularniejsze
Źródło zdjęć: © Flickr/acidpix via Giznet.pl
30.09.2015 10:44, aktualizacja: 30.09.2015 11:32

Internet w prosty sposób pozwala użytkownikom na dzielenie się swoimi przeżyciami z bliskim lub dalszym otoczeniem. Ponad 70 proc. wszystkich osób posiadających smartfony regularnie publikuje swoje zdjęcia, a co trzeci z nich udostępnia tworzone przez siebie materiały wideo. Wielu użytkowników smartfonów udostępnia treści bez wahania i zastanowienia. 69 proc. z nich przyznaje że dzieli się większą ilością treści niż dwa lata temu. Najwięcej materiałów publikują osoby młode i pracujące.

Dzisiaj dzielimy się większą ilością kontentu niż kiedykolwiek wcześniej, ale czy odbiorcy są tym nadal zainteresowani? 69 proc. respondentów przyznało że przeglądają więcej materiałów udostępnianych przez znajomych niż miało to miejsce dwa lata temu. Wśród studentów i młodzieży w wieku 15-24 lat odsetek ten wyniósł 77 proc. Wynika z tego, że nie tylko dzielimy się większą ilością informacji, ale również więcej osób zauważa udostępniane treści i wchodzi z nimi w interakcję.

Nasza ciekawość nie ogranicza się jedynie do osób z którymi utrzymujemy regularny kontakt. Szukamy również informacji o osobach nieznanych nam bliżej. Co czwarty posiadacz smartfona regularnie wykorzystuje internet do poszukiwania informacji o nowym znajomym, sąsiedzie czy współpracowniku.

Osoby trzecie często nie wiedzą, że pojawiają się na zdjęciach publikowanych przez użytkowników Internetu. 20 proc. młodzieży i studentów do 24 roku życia przyznaje, że regularnie umieszcza zdjęcia na których znajdują się osoby im nieznane. Wielu respondentów udostępnia i komentuje zdjęcia osób których nie zna. 43 proc. ankietowanych przyznało, że ocenia i lajkuje zdjęcia udostępniane przez nieznane osoby. Co piąty z nich udostępnia takie zdjęcia dalej.

Badanie przeprowadzono w 2015 roku na ponad 5 tysiącach właścicieli smartfonów w wieku 15-69 lat, pochodzących z Berlina, Chicago, Johannesburga, Londynu, Meksyku, Moskwy, Nowego Jorku, São Paulo, Sydney oraz Tokyo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)