Dziecko ściągało pliki, a skazano matkę

Dziecko ściągało pliki, a skazano matkę

Dziecko ściągało pliki, a skazano matkę
27.01.2010 12:17, aktualizacja: 27.01.2010 12:42

Sąd apelacyjny w niemieckim mieście Kolonia podtrzymał wyrok pierwszej instancji skazujący matkę piątki dzieci na zapłacenie grzywny w wysokości kilku tysięcy euro za udostępnienie w sieci 1000 plików z muzyką

Jak poinformował serwis The Register, sąd apelacyjny w niemieckim mieście Kolonia podtrzymał wyrok pierwszej instancji skazujący matkę piątki dzieci na zapłacenie grzywny w wysokości kilku tysięcy euro za udostępnienie w sieci 1000 plików z muzyką.

Cała sprawa jest nietypowa, ponieważ kobieta broniła się przed sądem twierdząc, że to jedno z jej dzieci udostępniło pliki. Kobieta twierdziła również, że dzieci zrobiły to pomimo jej ostrzeżeń, że tak nie wolno postępować.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Sąd dał wiarę twierdzeniom kobiety, ale jednocześnie uznał, że to ona odpowiada za to co jej dzieci robią w Internecie. W związku z tym apelacja została odrzucona i jednocześnie podtrzymano wyrok sądu pierwszej instancji.

Historia niemieckiej matki skłania do refleksji nad odpowiedzialnością rodziców za zachowania dzieci w Internecie. Żyjemy w czasach, kiedy nawet bardzo małe dzieciaki siadają przed komputerem i niejednokrotnie dużo lepiej odnajdują się w sieci niż ich rodzice. Jednocześnie świadomość prawna dzieci jest bardzo niska i często popełniają one przestępstwa nie wiedząc, że postępują wbrew prawu.

W dzisiejszych czasach prawo wymaga dostosowania do nowego rodzaju wykroczeń i nowego rodzaju przestępców, którymi coraz częściej będą się stawały nieświadome dzieci. Również rodzice muszą pogodzić się z nowymi zadaniami i tak, jak dbają o bezpieczeństwo dzieci na podwórku tłumacząc im, aby nie wbiegały na ulicę i nie zabierały zabawek kolegom, tak samo muszą uczyć swoje dzieci poprawnych zachowań w świecie wirtualnym.

Źródło: theregister.co.uk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (123)