Działo USA o gigantycznym zasięgu. Wyciekły zdjęcia nowego prototypu

Działo USA o gigantycznym zasięgu. Wyciekły zdjęcia nowego prototypu
Źródło zdjęć: © US Army
Arkadiusz Stando

01.10.2020 16:30, aktual.: 01.03.2022 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci opublikowano nowe zdjęcia demonstratora działa strategicznego dalekiego zasięgu SLRC (Strategic Long-Range Cannon). Amerykanie twierdzą, że ich nowa broń jest w stanie celnie trafić w obiekty oddalone nawet o 1600 kilometrów.

23 września w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia przedstawiające testowe działo nowej technologii SLRC (Strategic Long-Range Cannon). Właścicielem tej potężnej broni jest United States Armed Forces. Pod koniec ubiegłego miesiąca ujawniono, że działo jest aktualnie testowane na terenie poligonu Yuma Proving Ground w stanie Arizona.

Kilka miesięcy temu ujawniono inne zdjęcia przedstawiające działo SLRC. Na pierwszy rzut oka widać, że znacznie różni się ono od poprzedniego modelu. Nie oznacza to jednak, że ten wcześniejsze fotografie okazują się fałszem. Być może projekt demonstratora uległ zmianie, albo po prostu zdjęcie przedstawia nie w pełni zmontowane działo.

Działo SLRC może ostrzelać obiekt oddalony o 1600 kilometrów

SLRC ma być działem o niesamowitych możliwościach. Jak sama nazwa wskazuje, jest to broń strategiczna dalekiego zasięgu. Amerykanie twierdzą, że jest ona w stanie celnie zaatakować obiekt oddalony o nawet 1600 kilometrów. Przykładowo, działem ustawionym na terenie Warszawy można bez problemu ostrzelać Moskwę, a jeszcze pozostałby mu spory zapas zasięgu.

Takie osiągi mają być możliwe dzięki wykorzystaniu dodatkowej technologii pocisków. Oprócz przyspieszenia uzyskanego poprzez wystrzał z działa SLRC, mają one posiadać własny dodatkowy napęd. Dzięki niemu, mają rozwijać prędkość około 2060 metrów na sekundę. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (275)