Drużyna WebKillers po MŚ WWW

Drużyna WebKillers po MŚ WWW

Drużyna WebKillers po MŚ WWW
Źródło zdjęć: © WP.PL
22.04.2008 15:41, aktualizacja: 22.04.2008 16:18

Drużyna WebKillers Allegro reprezentująca Polskę po finałach międzynarodowego konkursu projektowania stron internetowych Webdesign International Festival w Limoges we Francji.

Międzynarodowe jury oceniło Polaków bardzo wysoko. Ich projekt został zauważony i uznany jako jeden z najbardziej kreatywnych oraz pomysłowych. Niestety WebKillersi nie pojawili się na podium. Pierwsze miejsce w finale przypadło Szwedom, drugie Brazylijczykom, a trzecie teamowi indyjskiemu.
Zadany temat brzmiał: WHAT WILL BE THE COMMUNICATION BY E-MAIL LOOK LIKE TO IN 202. AND WILL IT STILL EXIST? Imagine an interface of the future for the electronic mail, integrating a forward-looking vision of web.
Ekipa WebKillers składa się ze studentów Politechniki Poznańskiej oraz Gdańskiej: Michał Morzyński, Mateusz Szultka, Mateusz Turzyński, Andrzej Grupiński. WebKillersi popisali się niebywałą kreatywnością i oryginalnością, wysoko ocenioną przez specjalistów z całego świata, zaproszonych na mistrzostwa.

Obraz
© Strona naszej drużyny (fot. Webkillers)

„Strona została wykonana z zachowaniem największej precyzji oraz w kontakcie z użytkownikiem. Jej interaktywność, przedstawienie nowych rozwiązań z całą pewnością na stałe wpisują się w trend projektowania witryn interaktywnych”, mówiła podczas pokonkursowej konferencji o projekcie polskiego zespołu prof. Nancy Frieshberg, User Experiences Strategihst z University San Carlos Callifornia.

Sam temat był zaskoczeniem dla uczestników Mistrzostw, jako że oprócz umiejętności i sprawności technicznych (przypomnijmy, że na wykonanie aplikacji były jedynie 2. godziny!), wymagał spojrzenia w przyszłość i przeczucia najciekawszych pomysłów związanych z możliwymi innowacjami, jakie mogą pojawić się na rynku w najbliższych kilkunastu latach.
„To bardzo dobra robota, krok ku nowemu spojrzeniu. Świat wykreowany przez WebKillers Allegro Polska otwiera nowe możliwości i stawia nowe wyzwania dla inżynierii informatycznej”. – powiedział Syan a.k.a MC Yan, creative director, Japan. * *„Świetna robota, kosmiczny pomysł”. – dodał brazylijski dyrektor strategii reklamy, Vagner de Carvalho. * Ocena wszystkich prac oparta była w dużej mierze o różne, międzynarodowe gusta. Wizja Polaków przedstawia technologię, która w przyszłości może wyprzeć zupełnie komunikację przy pomocy e-maili. WebKillersi przedstawili projekt, w którym ukazali ideę technologii przyszłości. Ich pomysł znacznie wyprzedza teraźniejszość i obecne możliwości.
Swoją technologię Polacy nazwali *
Love Life 6.0
. Opiera się ona na komunikacji człowieka ze światem za pomocą samych zmysłów, poprzez zminimalizowany komunikator w postaci bransoletki. Opaska ta pełni funkcję translatora pomiędzy ludzkimi zmysłami a zewnętrznym otoczeniem. Narzędzie Love Life 6.0 jest zatem 6. niezależnym sztucznym zmysłem, który – w połączeniu z pięcioma pozostałymi – daje możliwość przesyłania dotyku, smaku oraz teleportacji obiektów czy też załączników. Love Life 6.0 staje się zatem alternatywą współczesnej, „archaicznej” komunikacji e-mailowej. WebKillersi uznali więc, że e-mail w przyszłości przejdzie do historii. A rzecz jasna, sama przedstawiona idea kreuje przyszłość jako niezwykle wygodną. W końcu rok 2020 nie jest czasem aż tak odległym... Czyżby wizja Polaków miała okazać się proroczą i trafioną?

Projekt Polaków można obejrzeć na stronie: http://www.webdesign-festival.com/2008/equipes/finale/webkillers/

Nagrodzone prace:

  1. Szwedzi http://www.webdesign-festival.com/2008/equipes/finale/team_torsk/
  2. Brazylijczycy http://www.webdesign-festival.com/2008/equipes/finale/bope/
  3. Indie http://www.webdesign-festival.com/2008/equipes/finale/1st_december/

Wirtualna Polska jest oficjalnym partnerem medialnym polskiej drużyny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)