Drukarki Epson nagrodze - najlepszy sprzęt do proofingu

Drukarki Epson nagrodze - najlepszy sprzęt do proofingu

25.03.2009 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stowarzyszenie European Digital Press (EDP) nagrodziło dwie drukarki firmy Epson - Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900, jako "Najlepszy sprzęt do proofingu" w 2009 roku.

Jury stowarzyszenia EDP złożone z ekspertów z branży drukarskiej szczególnie doceniło ulepszone atramenty UltraChrome HDR (High Dynamic Range), pionierską technologię głowicy drukującej MicroPiezo TFP (Thin Film Piezo) oraz opcjonalny system kalibracji i weryfikacji Epson SpectroProofer.

Drukarki Epson Stylus Pro 790. i Stylus Pro 9900 wykorzystują atrament Epson UltraChrome HDR, który zapewnia najszerszą gamę kolorów dostępną na rynku. Atrament w połączeniu z głowicą drukującą MicroPiezo TFP tworzy idealnie okrągłe krople przy zwiększonej szybkości druku, zapewniając najlepszą możliwą jakość obrazu. Co więcej, opcjonalne narzędzie SpectroProofer oferuje niezawodne, spójne i powtarzalne rozwiązanie do weryfikacji wydruków próbnych i kalibracji drukarki, które umożliwia proofing zdalny.

Obraz
© (fot. Epson)

Duncan Ferguson, dyrektor ds. profesjonalnych systemów graficznych i rozwoju działalności biznesowej w Epson Europe, powiedział: „Ta nagroda demonstruje przywiązanie Epsona do innowacji i jakości. Drukarki Epson Stylus Pro 790. i Epson Stylus Pro 9900, które cechują się dużą szybkością i powtarzalnością, spełniają potrzeby drukarzy i umożliwiają im poszerzenie oferty usług. Nowe technologie i funkcje zastosowane w tych produktach sprawiają, że nadają się one idealnie do proofingu klasy wyższej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że stowarzyszenie EDP uznało drukarki Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 za liderów tego rynku”.

Drukarki Epson Stylus Pro 790. i Epson Stylus Pro 9900 będą wystawiane na targach FESPA Digital w Amsterdamie w dniach 12-14 maja 2009 roku. Są to największe europejskie targi dla firm z branży sitodruku i druku wielkoformatowego.

Epson Stylus Pro 7900 i Epson Stylus Pro 9900 — kluczowe cechy i funkcje: • 11-kolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome™ HDR, który rozszerza zestaw UltraChrome™ K3 z kolorem Vivid Magenta o barwę pomarańczową oraz zieloną i składa się z 11 wkładów o pojemności 350 ml lub 700 ml
• 10-kanałowa głowica drukująca Epson MicroPiezo TFP™, która zapewnia najwyższą precyzję, niezawodność i jakość obrazu
• Technologia kropel o zmiennej objętości (Epson Variable-sized Droplet Technology), która optymalizuje zużycie atramentu, wydajność druku i szczegółowość obrazu
• Opcjonalna technologia Epson SpectroProofer™ ze spektrofotometrem X-Rite (ILS20EP)
• Automatyczne przełączanie atramentu czarnego matowego i fotograficznego
• Nowa technologia Epson LUT oraz technologia Super Halftone zapewniają płynną gradację, mniejszą ziarnistość i lepszą skalę szarości
• Technologia automatycznej kontroli dysz
• Optymalizacja przepustowości dzięki obrotowemu nożowi tnącemu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)