Dropbox widzi więcej, niż myślisz

Dropbox widzi więcej, niż myślisz

Dropbox widzi więcej, niż myślisz
Źródło zdjęć: © Ian Lamont / CC
05.03.2015 09:48, aktualizacja: 05.03.2015 11:26

Autorem odkrycia jest pewien turecki użytkownik Dropboxa, który zauważył, że aplikacja w wersji dla systemu Windows sprawdza każdy nowo utworzony plik, nawet jeśli nie znajduje się on w folderach udostępnianych w usłudze Dropbox.

Co konkretnie robi aplikacja? W przypadku nowo utworzonych plików, Dropbox sprawdza ich atrybuty, jeśli zaś chodzi o foldery - weryfikuje ich zawartość. Wszyscy zainteresowani tą sprawą jak na razie nie stwierdzili, żeby aplikacja sprawdzała również samą zawartość plików. Nie musicie martwić się również o to, że Dropbox synchronizuje zawartość waszych wszystkich folderów z Chmurą - no chyba, że potrafi to zrobić w taki sposób, żeby ukryć cały ruch sieciowy, który potrzebny byłby do takiego rozwiązania. Jednak wysyłanie np. listy wszystkich naszych plików na serwer Dropboxa jest już możliwe.

Zanim jednak zbliżymy się niebezpiecznie blisko miejsca, w którym rodzą się wszystkie teorie spiskowe, ważnym szczegółem w całej sprawie jest to, że to "dziwne zachowanie" występuje tylko i wyłącznie w przypadku wersji dla systemu Windows. Bardzo możliwe, że intuicyjna i łatwa obsługa aplikacji Dropbox wymagała zastosowania kilku brudnych sztuczek, które właśnie zostały odkryte.

Teraz pozostaje nam czekać na oficjalne oświadczenie Dropboxa w tej sprawie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Xiaomi Yi: lepsza i tańsza od GoPro Hero?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)