Doom zmartwychwstanie na iPhone

Doom zmartwychwstanie na iPhone

Doom zmartwychwstanie na iPhone
Źródło zdjęć: © IDG.pl
12.06.2009 14:30, aktualizacja: 12.06.2009 17:32

W najbliższych tygodniach nastąpi premiera gry Doom Resurrection. Najnowsza odsłona kultowej strzelaniny skierowana jest do posiadaczy urządzeń Apple - iPhone i iPod touch.

John Carmack, współzałożyciel rozwijającej Dooma spółki Id Software, przyznał w wywiadzie dla magazynu Macworld, że Resurrection to Doom potraktowany na nowo. Zawierać będzie zupełnie nowe poziomy, stworzone przy użyciu grafiki i silnika wykorzystanych już w Doomie 3 z 200. r. W zasadzie bez zmian pozostanie fabuła - gracz wciela się w space marine'a, który musi obronić Ziemię przed inwazją obcych. Gra powstawała we współpracy z Escalation Studios.

Doom Resurrection zadziała na iPhone'ach i iPodach touch pracujących pod kontrolą iPhone OS 2.x, jednak Carmack zapowiada już aktualizacje, które będą lepiej wykorzystywać możliwości nowszej wersji tej platformy, iPhone OS 3.0.

Obraz
© W Doom Resurrection system celowania i strzelania będzie wykorzystywać wbudowany w iPhone'a akcelerometr (fot. IDG.pl)

Warto wspomnieć, że na iPhone'a powstaje też Doom Classic, czyli pierwsza część sławnego cyklu - J. Carmack i spółka pracują nad pełnym przeniesieniem programu na telefon i odtwarzacz Apple. Premiera aplikacji także ma nastąpić w najbliższym czasie. Kod Doom Classic będzie otwarty, dzięki czemu programiści i fani serii będą mogli tworzyć własne poziomy oraz dodatki.

Zdaniem Carmacka, iPhone pod względem sprzętowym ma większe możliwości niż konsola Sony PlayStation Portable.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)