Doom zmartwychwstanie na iPhone

Doom zmartwychwstanie na iPhone12.06.2009 14:30
Doom zmartwychwstanie na iPhone
Źródło zdjęć: © IDG.pl

W najbliższych tygodniach nastąpi premiera gry Doom Resurrection. Najnowsza odsłona kultowej strzelaniny skierowana jest do posiadaczy urządzeń Apple - iPhone i iPod touch.

John Carmack, współzałożyciel rozwijającej Dooma spółki Id Software, przyznał w wywiadzie dla magazynu Macworld, że Resurrection to Doom potraktowany na nowo. Zawierać będzie zupełnie nowe poziomy, stworzone przy użyciu grafiki i silnika wykorzystanych już w Doomie 3 z 200. r. W zasadzie bez zmian pozostanie fabuła - gracz wciela się w space marine'a, który musi obronić Ziemię przed inwazją obcych. Gra powstawała we współpracy z Escalation Studios.

Doom Resurrection zadziała na iPhone'ach i iPodach touch pracujących pod kontrolą iPhone OS 2.x, jednak Carmack zapowiada już aktualizacje, które będą lepiej wykorzystywać możliwości nowszej wersji tej platformy, iPhone OS 3.0.

288760925006411923
Źródło zdjęć: © W Doom Resurrection system celowania i strzelania będzie wykorzystywać wbudowany w iPhone'a akcelerometr (fot. IDG.pl)

Warto wspomnieć, że na iPhone'a powstaje też Doom Classic, czyli pierwsza część sławnego cyklu - J. Carmack i spółka pracują nad pełnym przeniesieniem programu na telefon i odtwarzacz Apple. Premiera aplikacji także ma nastąpić w najbliższym czasie. Kod Doom Classic będzie otwarty, dzięki czemu programiści i fani serii będą mogli tworzyć własne poziomy oraz dodatki.

Zdaniem Carmacka, iPhone pod względem sprzętowym ma większe możliwości niż konsola Sony PlayStation Portable.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)