Do 2098 roku Facebook stanie się największym cyfrowym cmentarzyskiem

Do 2098 roku Facebook stanie się największym cyfrowym cmentarzyskiem
Źródło zdjęć: © Isopix/East News

10.03.2016 08:45, aktual.: 10.03.2016 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według amerykańskich naukowców, największy na świecie gigant społecznościowy stanie się u schyłku wieku największym, wirtualnym cmentarzyskiem. Choć wielu już w tym momencie nazywa Facebooka "śmietniskiem". Ale nie o to tym razem chodzi.

Hachem Saddiki z University of Massachusetts twierdzi, że do 2098 na Facebooku większość z 1,5-miliardowej społeczności będzie już martwa. A ponieważ serwis nie usuwa automatycznie profili zmarłych - zamiast tego zostawia je pod opieką cyfrowych "spadkobierców"- bardzo prawdopodobne jest, że u schyłku wieku liczba nieżywych użytkowników portalu przewyższy liczbę aktywnych użytkowników. Tym bardziej, że nowych użytkowników zaczyna przybywać w coraz wolniejszym tempie. Nastolatkowie dziś coraz rzadziej korzystają z portalu Zuckerberga, przerzucając się na bardziej dopasowane do nowych trendów serwisy - Snapchata i Instagrama - gdzie nie znajdują swoich rodziców czy dziadków. Oprócz tego przypominamy, że od jakiegoś czasu z samego Messengera można korzystać nie posiadając konta na Facebooku. Korzystając z okazji - tym, którzy jeszcze nie odkryli innej "nowości" przypominamy, że wchodząc na stronę www.messenger.com, możemy korzystać z Messengera w wersji przeglądarkowej na
komputerze bez całej facebookowej otoczki.

Według Digital Beyond do końca tego roku umrze prawie 97. tysięcy użytkowników Facebooka - o wiele więcej niż w 2010 roku (385 968) i w 2012 roku (580 000).

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nastolatek wykradł nagie zdjęcia z telefonu nauczycielki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)