Delta Homes - jak usunąć ten złośliwy dodatek?

Delta Homes - jak usunąć ten złośliwy dodatek?28.11.2016 08:31
Delta Homes - jak usunąć ten złośliwy dodatek?
Źródło zdjęć: © WP.PL
Lop

Uruchamiasz przeglądarkę internetową, a zamiast zwykłej strony startowej pojawia się strona delta-homes.com, pomimo zmiany strony startowej wraca ona niczym natrętny komar w środku nocy. Poniżej znajdziecie poradnik, jak pozbyć się złośliwego robaka internetowego, jakim jest delta homes.

Co to jest Delta Homes?

Jednak zanim przejdziemy do instrukcji, jak usunąć delta homes z twojej przeglądarki, przyjrzymy się, czym jest i skąd się wziął w przeglądarce. Delta-homes.com jest niczym innym jak wyszukiwarką internetową - podobnie jak gogle.com i bing.com, która jednak, aby przebić się do użytkowników, instaluje się w ukryty sposób, a do tego wyświetla niechciane reklamy. Delta Homes sama w sobie nie niesie zagrożenia, to jednak potrafi przekierować użytkownika na podejrzane strony, które mogą służyć do rozpowszechniania oprogramowania malware.

Skąd Delta Homes wzięło się w moim komputerze?

Jak to możliwe, ze mój komputer został zainfekowany, przecież na nic się nie zgadzałem - zapytasz sam siebie, kiedy zamiast ulubionej strony startowej w przeglądarce pojawi się strona delta-homes.com. Zgadza się, sumienie możesz mieć czyste - na nic się nie musiałeś zgadzać. Wystarczy, że zainstalowałeś na swoim komputerze jakiekolwiek darmowe oprogramowanie - nie ma znaczenia, czy to jest VLC, uTorrent, Adobe Flash Player, czy inne, bardziej bądź mniej znane oprogramowanie. Wszystko rozbija się o sposób, w jaki dokonałeś instalacji.

Okazuje się, że za instalowanie takiego dodatku do przeglądarki nie są odpowiedzialne firmy, które przygotowały interesujące nas oprogramowanie, ale te, za pomocą których docelowe oprogramowanie trafiło na nasz sprzęt. Chodzi tutaj o tak zwanych asystentów pobierania, czyli niewielką aplikację, za pomocą której dopiero jest pobierany i instalowany interesujący nas program.

Przechwycenia przeglądarki da się uniknąć, jednak wymaga to od nas sporo uwagi, zwłaszcza przy instalowaniu nowych programów na komputerze. Przede wszystkim, kiedy decydujemy się na zainstalowanie jakiegoś programu, to powinniśmy dobrze zastanowić się nad miejscem, z jakiego powinniśmy go pobrać. Niewątpliwie najbezpieczniejszym pod tym kątem zawsze będzie strona wydawcy aplikacji.

Jeśli jednak zdecydujemy się na stronę firm trzecich - pośredników - to zawsze powinniśmy używać zaawansowanych ustawień instalacji. Tam, w kolejnych oknach, znajdziemy takie, w którym będzie znajdować się miejsce, w którym potwierdzamy chęć zainstalowania delta-homes.com na naszym komputerze. Jeśli niefortunnie się zgodziliście na zainstalowanie porywacza przeglądarki Delta Homes, to poniżej znajdziecie poradnik jak go usunąć.

Jak usunąć Delta Homes z komputera Windows?

Sprawa nie jest tyle trudna, co skomplikowana. Kłopot z usunięciem robaka Delta Homes polega na tym, że "wgryza" on się w głąb systemu oraz infekuje wszelkie możliwe komponenty. Oczywiście możemy znaleźć w sieci programy do automatycznego usuwania tego złośliwego oprogramowania, jednak najczęściej są one płatne, prócz tego sprawiają wrażenie, że piszą je te same osoby, które przygotowywały porywacza przeglądarek. Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy dla was poradnik, jak krok po kroku pozbyć się tego złośliwego oprogramowania.

288883880541890618
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

Usuwanie delta-homes.com z dysku

Pierwszym krokiem będzie usunięcie Delta Homes z Panelu Sterowania. W tym celu w menu Start klikamy na Ustawienia, następnie uruchamiamy Panel sterowania. W oknie Panelu sterownia w sekcji Programy wybieramy opcję Odinstaluj program.

Dzięki uruchomieniu tej funkcji mamy wgląd we wszystkie programy zainstalowane na komputerze. Na liście szukamy Delta Homes i klikamy Odinstaluj. Warto przejrzeć również listę pod kątem programów, które mogły zainstalować się "same". Mogą mieć one różne nazwy, np. Search Protect, BrowserProtect, Desk 365, Dosearches Browser Protector, DProtect, eSave Security Control, Extended Protection, Nation Zoom browser protection, New Tabs Uninstall, Omiga plus i Wysys Control i inne.

Niestety wykasowanie samego oprogramowania to nie koniec walki ze złośliwym robakiem. Bowiem delta-homes.com kryje się również głęboko w naszych przeglądarkach internetowych i jeśli ich nie wyczyścimy ze śladów złośliwego oprogramowania, będzie ono w kółko do nas wracało. Najszybszym sposobem jest w opcjach każdej z używanych przez nas przeglądarek, znaleźć funkcję Przywracania ustawień początkowych i z niej skorzystać. Jeśli to jednak nie pomoże, będziecie musieli usunąć Delta Homes ręcznie.

Usuwanie Delta Homes z Internet Explorer

288883880542152762
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

Po uruchomieniu przeglądarki, należy kliknąć w symbol kółka zębatego w prawym górnym rogu, by uruchomić menu Ustawień. Z wyświetlonej listy wybieramy pozycję Zarządzanie dodatkami. Teraz przyszedł czas, by podobnie jak w panelu sterowania, przejrzeć dostępne listy w poszukiwaniu Delta homes i innych złośliwych dodatków, których nie powinno być. Każdy z wybranych elementów musimy ręcznie wyłączy, przyciskiem znajdującym się w prawej dolnej części ekranu. Podobnie należy postąpić z zakładką Dostawcy wyszukiwania i pozbyć się z listy wszelkich nieznanych dodatków.

288883880542283834
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

Kolejny krok wymaga od nas uruchomienia funkcji Opcje internetowe, które podobnie jak Zarządzanie dodatkami, znajduje się w Opcjach. Po otwarciu okna Opcji internetowych, wybieramy zakładkę Ogólne i kasujemy zawartość pola Strona główna by wprowadzić własną. Następnie klikamy w Zastosuj oraz Ok, by zapisać zmiany.

Kolejnym etapem czyszczenia Microsoft Explorera z dodatku Delta Homes jest sprawdzenie wszelkich skrótów, które prowadzą do przeglądarki. Dlatego na każdym z nich - zarówno tym, który jest na Pulpicie, jak i w menu Start, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i uruchomić Właściwości. Tam, w zakładce Skrót, w polu Element docelowy usuwamy wszystko, poza frazą zawartą w cudzysłowie, np. _ "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" _. Następnie klikamy w Zastosuj oraz Ok, by zapisać zmiany.

288883880542480442
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

Usuwanie Delta Homes z Google Chrome

Po uruchomieniu przeglądarki należy kliknąć w symbol trzech kropek, w prawym górnym rogu, by w zakładce Więcej narzędzi uruchomić Rozszerzenia. Z wyświetlonej listy wybieramy Delta homes i inne złośliwe dodatki, których nie powinno być. Każdy z wybranych elementów musimy ręcznie usunąć za pomocą ikony kosza na śmieci.

288883880542611514
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

Kolejny krok wymaga od nas uruchomienia funkcji Ustawienia. W tym celu w pasku adresu możemy wpisać: _ chrome://settings _. Po otwarciu okna Ustawień, w elemencie Po uruchomieniu klikamy na Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i klikamy w element Wybierz strony, kasujemy zawartość związaną z Delta Homes, by zatwierdzić zmiany klikamy Ok. Dalej musimy jeszcze wprowadzić zmiany w elemencie Szukaj, by wprowadzić właściwą wyszukiwarkę. Klikamy na przycisk Zarządzaj wyszukiwarkami..., na liście dostępnych silników szukamy Delta Homes i usuwamy go z listy. Następnie wybieramy Google i klikamy na Ustaw jako domyślną. Następnie klikamy w Gotowe by zapisać zmiany.

Kolejnym etapem czyszczenia Google Chrome z dodatku Delta Homes jest sprawdzenie wszelkich skrótów, które prowadzą do przeglądarki. Dlatego na każdym z nich - zarówno tym, który jest na Pulpicie, jak i w menu Start należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i uruchomić Właściwości. Tam, w zakładce Skrót, w polu Element docelowy usuwamy wszystko, poza frazą zawartą w cudzysłowie, np. _ "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" _. Następnie klikamy w Zastosuj oraz Ok by zapisać zmiany.

288883880542808122
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

Usuwanie Delta Homes z Mozilla Firefox

Po uruchomieniu przeglądarki należy kliknąć w symbol menu (trzy równoległe poziome linie), w prawym górnym rogu, by uruchomić Opcje (symbol koła zębatego). W zakładce Ogólne zmieniamy selektor Po uruchomieniu programu Firefox na dowolny z podanych, jednak ważne by w polu poniżej nie było wpisu dotyczącego Delta-Homes.

Kolejny krok wymaga od nas uruchomienia zakładki Wyszukiwanie, w tym celu w pasku adresu możemy wpisać: _ about:preferences#search _. Po otwarciu okna wyświetla się selektor z domyślną wyszukiwarką. Zmieniamy ją na naszą ulubioną, np. Google, zaś z listy poniżej usuwamy Delta-homes.com lub inne. Pozostaje jeszcze usunięcie z wszystkimi dodatkami, jakie mamy zainstalowane w naszym Firefoxie. Z listy wybieramy elementy Delta Homes i innych nieznanych dodatków i je kasujemy.

Kolejnym etapem czyszczenia Mozilla Firefox z dodatku Delta Homes jest sprawdzenie wszelkich skrótów, które prowadzą do przeglądarki. Dlatego na każdym z nich - zarówno tym, który jest na Pulpicie, jak i w menu Start, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i uruchomić Właściwości. Tam, w zakładce Skrót, w polu Element docelowy usuwamy wszystko, po za frazą zawartą w cudzysłowie, np. _ "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" _. Następnie klikamy w Zastosuj oraz Ok, by zapisać zmiany.

LOP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)