Dell i Fujitsu prezentują netbooki z Atom N450

Dell i Fujitsu prezentują netbooki z Atom N450
Źródło zdjęć: © Intel

22.12.2009 12:30, aktual.: 23.12.2009 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy Dell oraz Fujitsu zaprezentowały netbooki zbudowane na najnowszej platformie Intela Pine Trail. Producenci deklarują, że zastosowanie najnowszego procesora mobilnego Intel Atom N450 umożliwiło im m.in. na wydłużenie realnego czasu pracy netbooków do niemal 10 (Dell) oraz 7 godzin (Fujitsu) przy podwyższonej jakości wyświetlania obrazu.

Fujitsu zapowiedziało nowy produkt LifeBook MH380. a Dell odświeżony Mini 10. Oba netbooki oparte zostały o układ Atom N450. Jak twierdzą przedstawiciele Intela, jednordzeniowy Intel Atom 450 jest o 60% mniejszy i pobiera o 20% mniej mocy od obecnych procesorów z serii Atom.

Obraz
© (fot. Intel)

Nowy Dell Mini 10. został wyposażony w 10,1-calowy ekran oraz baterię umożliwiającą pracę ponad 9 godzin. netbook oferuje przede wszystkim możliwość oglądania filmów w jakości HD. Choć N450 natywnie umożliwia wyświetlanie grafiki w jakości ?tylko" 720p HD, to firma wykorzysta dodatkowy moduł Broadcom Crystal HD umożliwiający oglądanie filmów w jakości 1080p. Wiadomo, że Dell zamierza również dostarczyć tuner HD dający możliwość mobilnego oglądania telewizji. Dell Mini 10 zaoferuje ponadto 250GB miejsca na dysku twardym oraz wiele możliwości komunikacyjnych (m.in. Wi-Fi i odbiornik).
Odświeżony Dell Mini 1. będzie ważył 1,25kg. Użytkownik będzie mógł nabyć urządzenie wyposażone w Windows 7 Starter, Windows XP Home lub Ubuntu. Pierwsze egzemplarze trafią na rynek w styczniu 2010 roku.
Fujitsu zapowiedziało, że MH38. zaoferuje 10,1-calowy wyświetlacz, sześciokomorową baterię oferującą możliwość około 7 godzin pracy, kamerę internetową, Wi-Fi oraz Bluetooth. Firma dodała, że jej netbook również pojawi się na rynku w styczniu 2010 roku.
Pine Trail to platforma oparta na układach Pineview, reprezentujących kolejną wersję procesorów Atom. Układy Pineview (zapowiedziane przez Intel w połowie tego roku) charakteryzują się zintegrowanym kontrolerem pamięci i procesorem grafiki. Wskutek tego cała platforma zbudowana jest z dwóch (a nie z trzech, jak to miało miejsce w przypadku platformy Atom), układów scalonych: CPU Pineview i chipsetu Tiger Point. Więcej na ten temat w artykule: "Intel prezentuje Atom 450. Netbooki w styczniu".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także