Deep Flow zwycięzcą pierwszego w Polsce Copernicus Hackathonu

Deep Flow zwycięzcą pierwszego w Polsce Copernicus Hackathonu

Deep Flow zwycięzcą pierwszego w Polsce Copernicus Hackathonu
Źródło zdjęć: © PLANET PR
Bolesław Breczko
19.11.2018 08:28

Projekt oprogramowania służącego do pozyskiwania informacji ze zdjęć satelitarnych, Deep Flow zespołu KP Labs z Gliwic, okazał się zwycięskim podczas pierwszego konkursu Copernicus Hackathon. W rywalizacji brało udział 8 zespołów z całej Polski.

KP Labs z Gliwic (startujący w pierwszym etapie w Krakowie) opracował projekt Deep Flow umożliwiający pogłębioną analizę dużych zbiorów zdjęć satelitarnych (z satelitów Sentinel i Landsat) i tym samym ułatwiający korzystanie z danych dostarczanych przez satelitów obserwacyjnych w różnych sektorach. Wykorzystując zaawansowaną technologię uczenia maszynowego, najlepszy zespół Copernicus Hackathon, za pomocą swojej aplikacji ma przygotowywać dane ze zdjęć satelitarnych oraz poddawać obrazy niezbędnej obróbce i korekcie.

Zwycięski projekt Deep Flow w ramach nagrody głównej zyskał kwalifikację do Programu Akceleracyjnego Copernicus, który obejmuje 10-miesięczne indywidualne sesje z mentorem, wyjazd lidera zespołu na Bootcamp w Marsylii już w grudniu tego roku, webinary i newslettery oraz wsparcie zespołu ekspertów w uruchomieniu biznesu i wejściu na międzynarodowy rynek.

Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły zespoły z Warszawy. Anti Bird Strike – narzędzie śledzące migracje ptaków, zaprojektowane przez zespół z Warszawy jest propozycją komercjalizacji naukowego projektu Copernicus EO4wildlife, poprzez stworzenie serwisu ostrzegawczego w przestrzeni powietrznej. Z kolei aplikacja EO Health System stworzona także przez zespół ze stolicy ma na celu szybszą diagnostykę chorób wynikających z czynników środowiskowych oraz wsparcie zarządzania ryzykiem dla zdrowia publicznego.

Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla pozostałych dwóch wyróżnionych projektów. Laureaci drugiego miejsca (projekt Anti Bird Strike) zostaną włączeni do programu akceleracyjnego SpaceUP BSA. W rozwoju trzeciego rozwiązania – EO Health System pomogą eksperci Astri Polska, Kapitech oraz Instytutu Geodezji i Kartografii podczas 5 godzinnych konsultacji biznesowych.

W pierwszym hackathonie Copernicus w Polsce udział wzięło aż 40 osób. Do rywalizacji zgłosili się zarówno indywidualni uczestnicy, którzy zostali połączeni w zespoły, jak i pełne ekipy. Wśród uczestników znalazły się osoby związane ze środowiskiem naukowym (studenci, pracownicy jednostek badawczych) oraz przedsiębiorcy, tworzący już swój rozwiązania np. w ramach start-upów.

Głównym organizatorem Copernicus Hackathon w Polsce jest firma Kapitech, mająca 20-letnie doświadczenie w konsultingu i zarządzaniu innowacją w sektorze biznesu kosmicznego.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)