Darmowy XP dla "ofiar Visty"?

Darmowy XP dla "ofiar Visty"?

Darmowy XP dla "ofiar Visty"?
15.10.2007 13:30, aktualizacja: 15.10.2007 14:09

Holenderska organizacja konsumencka Consumentenbond poradziła klientom, aby kupując nowe komputery domagali się od sprzedawców instalowania w nich systemu operacyjnego Windows XP zamiast Windows Vista. Zdaniem przedstawicieli organizacji, nowy system Microsoftu nie jest gotowy do premiery rynkowej.

Wydane właśnie przez Consumentenbond zalecenie jest efektem masowego zgłaszania przez klientów zastrzeżeń i reklamacji dotyczących najnowszego OS-u Microsoftu. Organizacja stworzyła w tym celu specjalną stronę, na której zawiedzeni klienci mogli się poskarżyć na Vistę - w ciągu pierwszego miesiąca jej funkcjonowania odnotowano ponad 5 tys. reklamacji.

W związku z tym przedstawiciele Consumentenbond zalecają klientom kupującym nowy komputer, by domagali się od sprzedawcy zainstalowania w nim Windows XP, a nie Visty. Ale to nie wszystko - kilka dni temu kierownictwo organizacji zaapelowało do lokalnego oddziału Microsoftu o zaoferowanie zawiedzionym nabywcą Visty darmowych kopii Windows XP. Zdaniem rzecznika Consumentenbond, takie działanie jest wskazane, ponieważ koncern wprowadził na rynek produkt, który nie jest gotowy do premiery rynkowej i powoduje zdecydowanie zbyt wiele kłopotów. Niestety, Microsoft nie przystał na tę propozycję.

Oczywiście, organizacja nie zaleca klientom totalnego bojkotowania nowego systemu - jej przedstawiciele radzą jednak konsumentom, aby przed kupieniem "peceta" z Vistą upewnili się, że system ten spełnia ich oczekiwania.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)