Darmowe zakupy w sieci Rossmann? To kolejne facebookowe oszustwo

Darmowe zakupy w sieci Rossmann? To kolejne facebookowe oszustwo

Darmowe zakupy w sieci Rossmann? To kolejne facebookowe oszustwo
Źródło zdjęć: © rossmann.pl
Adam Bednarek
22.08.2017 10:20, aktualizacja: 22.08.2017 11:21

Nie, sieć sklepów nie organizuje konkursu z okazji jubileuszu. Na kolejny internetowy przekręt nabrało się ponad 50 tys. użytkowników Facebooka.

Profil nosił nazwę “Rossmann - Jubileusz 2017”. Rzekomy konkurs polegał na tym, by wpisać w komentarzu swoje imię, polubić oraz udostępnić post. Do wygrania były darmowe zakupy. Teoretycznie, bo w praktyce zapewne doszłoby do przekrętu - pojawiłby się post informujący o wygranej, a użytkownicy musieliby wysłać SMS na podany numer. Przez to straciliby pieniądze.

Post udostępniło ponad 50 tys. osób, niemal tyle samo go skomentowało.

289205366527699002
© Wirtualnemedia.pl

W porę jednak zainterweniował prawdziwy sklep Rossmann. Sprawa została zgłoszona Facebookowi, a post o konkursie bardzo szybko został skasowany. Usunięto też już profil “Rossmann - Jubileusz 2017”.

Nie oznacza to jednak, że kolejnych prób oszustwa nie będzie. Np. pod Hotel Karpacz co jakiś czas podszywają się internetowi oszuści, obiecując darmowe noclegi. Jako że post na profilu “Rossmann - Jubileusz 2017” cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, to możemy spodziewać się następnych fikcyjnych konkursów.

Ofiarą podobnego padł też sklep Pepco. "Zasady" są takie same, jak w przypadku konkursu na “Rossmann - Jubileusz 2017”. "Z tej okazji 5 osób będzie mogło napełnic koszyki w dowolnym naszym sklepie na terenie Polski BEZ LIMITU KWOTY!!" - obiecuje konkursowy profil o nazwie "Pepco. wakacyjne zakupy" . Niestety, uwierzyło w to ponad 30 tys. użytkowników:

289205366527961146
© Facebook.com

Dlatego warto pamiętać, że profile dużych marek są oficjalnie potwierdzane - znajdziemy przy ich nazwie niebieskiego ptaszka. Warto również prześledzić aktywność na facebookowej stronie (jeśli są tylko dwa, trzy wpisy - powinna zapalić się lampka ostrzegawcza), a w razie wątpliwości skontaktować się z przedstawicielami danej marki. Kontakt znajdziemy np. na oficjalnej stronie internetowej.

- Jednocześnie przypominamy, że wszystkie organizowane przez nas konkursy i promocje prezentowane są tylko i wyłącznie w gazetkach promocyjnych, magazynie "Skarb", na portalu internetowym, a także na oficjalnych profilach Rossmanna w mediach społecznościowych oznaczonych jako konta zweryfikowane. Udział w naszych akcjach i konkursach NIGDY nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Informacje o akcji rozdawania kart podarunkowych lub konkursy z koniecznością wysyłania płatnych SMS w grupach lub profilach podszywających się pod drogerie Rossmann są próbą oszustwa - dodatkowo informuje biuro prasowe Rossmanna w komunikacie dla portalu Wirtualne Media.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)