Czym różni się właściciel urządzenia z Androidem od właściciela iPhone'a? Naukowcy to sprawdzili

Czym różni się właściciel urządzenia z Androidem od właściciela iPhone'a? Naukowcy to sprawdzili02.09.2016 15:49
Czym różni się właściciel urządzenia z Androidem od właściciela iPhone'a? Naukowcy to sprawdzili

Między użytkownikami smartfonów z systemem iOS, a tymi z Androidem, jest kilka istotnych i ciekawych różnic. Właściciele telefonów z Androidem są postrzegani jako osoby uczciwe, pokorne, ugodowe i otwarte. Są natomiast mniej ekstrawertywne od właścicieli iPhone'ów.

Każdy z nas gustuje w czymś innym. Jedni wolą długonogie blondynki, inni przystojnych brunetów, niektórym lepiej smakuje sałatka, a pozostałym pomidorowa i schabowy. Podobnie jest ze smartfonami. Niektórzy wybierają iPhone, inni - telefon z Androidem. Co ciekawe, każdy użytkownik różni się od siebie cechami osobowości..

Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Lincolna oraz Uniwersytetu Lancaster. Postanowili oni sprawdzić, czy to, jaki posiadamy telefon, świadczy o nas samych. Początkowo przebadali 240 ochotników, pytając ich o opinie na temat użytkowników produktów marki Apple i innych firm specjalizujących się w wytwarzaniu urządzeń telekomunikacyjnych.

To, co wynikło z badań, może zdziwić. Między użytkownikami smartfonów z systemem iOS, a tymi z Androidem, jest kilka istotnych i ciekawych różnic. Właściciele telefonów z Androidem są postrzegani jako osoby uczciwe, pokorne, ugodowe i otwarte. Są natomiast mniej ekstrawertywne od właścicieli iPhone'ów.

Następnie naukowcy zweryfikowali prawdziwość powyższych wyników na grupie kolejnych 350 osób faktycznie korzystających z telefonów poszczególnych marek. Większość nie potwierdziła się, ale stwierdzono, że właściciele smartfonów z systemem Android rzeczywiście posiadają w sobie cechy uczciwości i pokory.

Co ciekawe, to kobiety częściej wybierają iPhone niż telefon z Androidem. Dodatkowo użytkownicy telefonów marki Apple przywiązują większą wagę do posiadania wysokiego statusu społecznego. W odróżnieniu od tych lubiących Androida - oni rzadziej podążają za nowymi trendami, nie lubią też upodabniać się do innych.

- _ Nasze badanie dostarcza nowych danych na temat różnic osobowościowych pomiędzy użytkownikami poszczególnych smartfonów. Wybór smartfona może nam dużo powiedzieć o właścicielu _–. skomentowała Heather Shaw, doktorantka z Uniwersytetu Lincolna.

Przeczytaj też onowych smartfonach Xperia, wyposażonych w technologię potrójnego czujnika obrazu, które robią ostre zdjęcia i filmy nawet wtedy, gdy obiekt znajduje się w ruchu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)