Czy w Polsce za kilka lat znikną dowody osobiste?

Czy w Polsce za kilka lat znikną dowody osobiste?

Czy w Polsce za kilka lat znikną dowody osobiste?
08.02.2010 11:28, aktualizacja: 08.02.2010 11:48

Czy za kilka lat znikną w Polsce dowody osobiste? Takie pytanie zadał na swoich łamach portal tvp.info. Propozycję zmian w polskim prawie szykują posłowie PiS z Zespołu Pracy Państwowej.

*Czy w Polsce za kilka lat znikną dowody osobiste? Takie pytanie zadał na swoich łamach portal tvp.info. Propozycję zmian w polskim prawie szykują posłowie PiS z Zespołu Pracy Państwowej. *

Rząd Donalda Tuska zapowiedział niedawno, że od roku 201. ruszy w Polsce kolejna wymiana dowodów osobistych – tym razem, wyposażonych w elektroniczny chip, na którym będzie zapisanych znacznie więcej informacji. Nowe dowody mają mieć także zakodowany elektroniczny podpis każdego Polaka. Posłowie PiS chcą, aby była to ostatnia wymiana dowodów osobistych w naszym kraju – relacjonuje tvp.info.

Obraz

Według projektu PiS, w Polsce zniknąć ma obowiązek posiadania dowodu osobistego, a z czasem dokument ten ma zostać całkowicie wycofany. Identyfikację obywateli ma umożliwić dowolny dokument, w którym znajdować się będzie nasze zdjęcie i numer PESEL.

Platforma Obywatelska ustami Grzegorza Dolniaka komentuje ten pomysł jako „abberacje i chęć zaistnienia w mediach”. Posłowie PiS nie chcieli się przecież zgodzić na ułatwienia w obowiązku meldunkowym –. podała tvp.info.

Tvp.info przypomina także, że obowiązek posiadania dokumentu tożsamości wprowadził w Polsce niemiecki okupant.

Więcej na stronach tvp.info

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (611)