Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to by było mieć dwa kciuki na jednej dłoni? Nie? No to teraz zaczniesz

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to by było mieć dwa kciuki na jednej dłoni? Nie? No to teraz zaczniesz07.07.2017 15:50
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to by było mieć dwa kciuki na jednej dłoni? Nie? No to teraz zaczniesz
Źródło zdjęć: © daniclodedesign.com

Czy rzeczywiście 3 kciuki są lepsze niż 2?

Studentka z londyńskiego Royal College of Art stworzyła sztuczny kciuk, który można założyć na dłoń niczym rękawiczkę albo opaskę. Trzeci kciuk, bo tak oficjalnie nazywa się projekt, wydrukowany jest na drukarce 3D a za jego kontrolę odpowiada zegarek z bluetoothem, silniczek i czujniki umieszczone... w butach. To za ich pomocą można zginać dodatkowy palec.

Wynalazek wydaje się na początku raczej mało poważny, ale im dłużej się nad tym zastanawiam, tym więcej nabiera sensu. Chociaż na co dzień nie brakuje mi wcale trzeciego kciuka, to tylko dlatego, że nigdy go nie miałem. Może gdybym miał, to okazałoby się, że jest wyjątkowo przydatny. Poza tym, jak mówi projektantka Dani Clode, celem ekstrakciuka jest "poznanie związku między ciałem a protezą w nowy sposób, nowym sposobem ekspresji i narzędziem".

289191353525872698
Źródło zdjęć: © daniclodedesign.com

Czy za kilka lat wszyscy będziemy mieli po "trzecim kciuku"? Raczej nie, ale może wynalazek zyska uznanie wśród osób, które straciły swój naturalny palec w wypadku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)