Cztery nowe Nokie zaprezentowane na targach Mobile World Congress

Cztery nowe Nokie zaprezentowane na targach Mobile World Congress

16.02.2009 13:14, aktual.: 16.02.2009 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nokia przedstawiła dziś dwa nowe modele z portfolio Eseries E75 i E55 oraz dwie nawigacyjne Nokie 6710 Navigator i 6720 classic. Biznesowe telefony E75 i E55 jako pierwsze zaprezentują nowe menu poczty email. Wyposażone w funkcję Nokia Messaging, oferują użytkownikom najbardziej efektywne rozwiązanie zapewniające dostęp do poczty prywatnej i biznesowej. Nokia Messaging oferuje dostęp do większości istniejących kont e-mail, również polskich dostawców, a wiadomości na telefon przychodzą automatycznie.

Firma Nokia przedstawiła dziś dwa nowe modele z portfolio Eseries E75 i E55 oraz dwie nawigacyjne Nokie 6710 Navigator i 6720 classic. Biznesowe telefony E75 i E55 jako pierwsze zaprezentują nowe menu poczty email. Wyposażone w funkcję Nokia Messaging, oferują użytkownikom najbardziej efektywne rozwiązanie zapewniające dostęp do poczty prywatnej i biznesowej. Nokia Messaging oferuje dostęp do większości istniejących kont e-mail, również polskich dostawców, a wiadomości na telefon przychodzą automatycznie.

W dzisiejszych czasach firmy zwracają coraz większą uwagę na koszty i zalety technologii, a właśnie poczta elektroniczna jest niezbędnym narzędziem sprzyjającym zwiększaniu skuteczności i wydajności pracy. „Wydajność nie polega tylko na redukcji, ale także na robieniu więcej przy mniejszych środkach oraz na koncentrowaniu się na tym, co jest naprawdę istotne”. – mówi Kai Oistamo, wiceprezes firmy Nokia.

Obraz
© Nokia E75 (fot. Nokia)

„Z bezpośrednim dostępem za pomocą nowych telefonów Eseries do systemów poczty Microsoft Exchange i IBM Lotus Notes firmy mogą potencjalnie zaoszczędzić nawet do jednej trzeciej kosztów operacyjnych bez zbędnych inwestycji na zakup oprogramowania warstwy pośredniej czy dodatkowych serwerów”. — dodaje Kai Oistamo.

Aby korzystać ze wszystkich funkcji poczty elektronicznej, nie trzeba już włączać komputera. Nokia E7. udostępnia nowe, rozbudowane menu poczty email oraz pakiet narzędzi, zapewniający pełną obsługę folderów i wiadomości w formacie HTML, popularnych załączników, rozwijane widoki, a także możliwość sortowania wiadomości według dat, nadawców i rozmiarów. Oprócz udoskonalonych funkcji przesyłania poczty urządzenia te dają dostęp w czasie rzeczywistym do kalendarza, kontaktów i zadań. „Projektując telefon Nokia E75 czerpaliśmy inspirację z naszego pierwszego minikomunikatora Nokia 9300” — mówi Kai Oistamo. „Właściciele tego modelu cenili możliwość pisania wiadomości na pełnej klawiaturze, ale korzystali też intensywnie z tradycyjnej klawiatury telefonicznej. W telefonie Nokia E75 zachowaliśmy te niezbędne elementy, znacząco rozbudowaliśmy wszystkie funkcje, a następnie zoptymalizowaliśmy wymiary i skuteczność tego urządzenia”.

Obraz
© Nokia E55 (fot. Nokia)

„Prezentując w ubiegłym roku Nokia E7. pokazaliśmy, jak kompaktowy może być telefon z pełną klawiaturą QWERTY” – kontynuuje Oistamo. „Inspirując się tym modelem stworzyliśmy najbardziej kompaktowe na świecie urządzenie z pocztą e-mail - Nokia E55”. Dzięki zaletom kompaktowej klawiatury QWERTY oraz bezpośredniemu dostępowi do poczty e-mail czytanie, porządkowanie i odpowiadanie na wiadomości przebiega szybko i sprawnie. Dzięki nowej technologii eliminacji szumów znacząco ulepszono dźwięk podczas rozmów, a bateria o zwiększonej żywotności zapewnia nawet 28 dni gotowości telefonu Nokia E55 w trybie czuwania.

„Niezwykle poręczna Nokia E5. udostępnia jednocześnie najskuteczniejsze funkcje przesyłania wiadomości ” — mówi Oistamo. „Testy wykazały, że kompaktowa klawiatura QWERTY w telefonie Nokia E55 jest łatwiejsza w obsłudze i można nauczyć się korzystania z niej znacznie szybciej niż ze standardowych klawiatur telefonicznych”.

Dzięki ścisłej integracji z usługami Ovi Nokia E75 i Nokia E55 wyróżniają się na tle konkurencji. Telefony posiadają wbudowany moduł A-GPS, aplikację Nokia Maps oraz 3-miesięczną pełną licencję na nawigacje głosową, a także dostęp do doskonałych gier N-Gage. Co więcej, ważnymi plikami przechowywanymi na komputerze stacjonarnym można zdalnie zarządzać i udostępniać je za pomocą usługi Files on Ovi , dostępnej także w telefonie Nokia E75. Od kiedy dwa lata temu na rynku pojawił się pierwszy Navigator Nokia firma nieustannie doskonali i unowocześnia swoje usługi związane z lokalizacją. Teraz użytkownicy będą mogli poznać ich zalety dzięki dwóm zaprezentowanym przez firmę modelom. Pierwszy z nich to telefon Nokia 6710 Navigator, a drugi to Nokia 6720 classic, kontynuujący tradycję telefonów o wszechstronnej funkcjonalności.

Obraz
© Nokia 6710 Navigator (fot. Nokia)

„Rozwiązanie nawigacyjne w telefonie Nokia 671. Navigator nie ma sobie równych — oferuje wszystkie funkcje, których można oczekiwać od wyspecjalizowanego urządzenia GPS, a jednocześnie udostępnia zalety wszechstronnego urządzenia mobilnego” — mówi Markku Suomi, wiceprezes firmy Nokia. Rozwiązanie to obejmuje najnowsze funkcje oprogramowania Nokia Maps, z nawigacją samochodową i pieszą w czasie rzeczywistym i pełnymi mapami regionalnymi. Prócz tego posiada dedykowany klawisz nawigacyjny, czujnik dotykowy do łatwej regulacji wielkości obrazu i duży wyświetlacz zoptymalizowany pod kątem używania na dworze. „By zapewnić jeszcze większą łatwość obsługi i skuteczność w telefonie zainstalowane zostały licencje na nawigację , które są gotowe do użytku od razu po jego włączeniu” — dodaje Markku Suomi.

Obraz
© Nokia 6720 Classic (fot. Nokia)

Dokonana niedawno integracja usługi Nokia Maps z portalem Ovi umożliwia planowanie podróży w domu na komputerze i synchronizacje tych planów z urządzeniem mobilnym. Do usługi Nokia Maps dodano także nowe funkcje, takie jak wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne, trójwymiarowe punkty orientacyjne z ponad 20. miast, mapy terenowe, ostrzeżenia o niebezpieczeństwach i ruchu na drogach, przewodniki po imprezach czy informacje o pogodzie. W obydwu nowych urządzeniach zawierających kompas znacząco ulepszona została także nawigacja piesza.

W komplecie z Nokia 671. Navigator znajduje się uchwyt samochodowy Nokia CR-111, który utrzymuje telefon podczas jazdy samochodem i dopełnia całościowe rozwiązanie nawigacyjne. Ponadto zestaw można uzupełnić o zestawy głośnomówiący HF-310, zapewniający wysoką jakość dźwięku, eliminację echa i redukcję szumów. Zestaw można łatwo zainstalować w samochodzie lub biurze przy użyciu jednego z trzech rozwiązań montażowych.

Nokia671. Navigator oraz Nokia 6720 classic, oprócz zaawansowanej funkcjonalności map wyróżniają się także unowocześnionym wzornictwem o nieco zaokrąglonych i poręcznych kształtach oraz przyjemną w dotyku powierzchnią obudowy. Telefony wyposażone są w aparat 5 Mpx z obiektywem Carl Zeiss i podwójną lampą błyskową. „Wysokiej jakości aparat i funkcje GPS w obu urządzeniach bardzo ułatwiają oznaczanie geograficzne wykonywanych zdjęć” — dodaje Suomi.

Nokia 672. classic zapewnia ponadto najwyższą jakość dźwięku podczas rozmów. Dzieje się tak dzięki doskonałemu dopasowaniu kształtu telefonu do twarzy oraz funkcji aktywnej eliminacji szumów, zastosowanej po raz pierwszy w telefonie Nokia 6720 classic, która redukując hałas z otoczenia znacząco poprawia słyszalność głosu. Model ten charakteryzuje także szybka łączność z Internetem do pobierania i wysyłania danych, wyjście telewizyjne, idealne do prezentacji zdjęć i wideo, a także stan gotowości telefonu w trybie czuwania wynoszący do ponad 20 dni.

Telefon Nokia 6720 classic ma być dostępny w sprzedaży w drugim kwartale 2009 roku, a jego przewidywana cena detaliczna ma wynosić to 245 euro (bez podatków i dopłat). Telefon Nokia 6710 Navigator ma pojawić się w sklepach w trzecim kwartale tego roku, a jego przewidywana cena detaliczna ma wynosić 300 euro (bez podatków i dopłat).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)