Cyanogen jednak bez Microsoftu

Cyanogen jednak bez Microsoftu16.03.2015 11:21
Cyanogen jednak bez Microsoftu
Źródło zdjęć: © Johan Larsson / CC

Pomimo zaawansowanych negocjacji między Microsoftem a Cyanogenem, gigant z Redmond nie zdecydował się na dofinansowanie projektu stworzenia niezależnej od Google wersji systemu Android.

Twórcy CyanogenMod nie otrzymają dofinansowania, które według nieoficjalnych informacji miało wynieść 70 milionów dolarów. To oczywiście spora strata, ale na szczęście Microsoft może jeszcze wesprzeć ten projekt w inny sposób. Chodzi o bezpłatne udostępnienie usług i oprogramowania Microsoftu, które pojawią się również w ramach "Androida bez Google". Dodatkowo Cyanogen pochwalił się otrzymaniem wsparcia w wysokości 110 milionów dolarów ze strony firmy inwestycyjnej PremjiInvest.

Office 365 już od 20zł netto! Sprawdź ->
Cóż, nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość i kibicować firmie Cyanogen, niezależnie od tego, jakiego systemu mobilnego używamy. Jak zapowiedział na początku tego roku jej prezes, w ciągu najbliższych 18 miesięcy możemy się spodziewać pojawienia się w internecie całkowicie niezależnego sklepu z aplikacjami, który wstrząsnąć może nie tylko rynkiem programów i usług dla systemu Android, ale również iOS i Windows. Może być naprawdę ciekawie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: YouTube na Androida ma nową niezwykłą opcję

Zobacz także: Rewolucja na rynku smartfonów. Telefon, który złożysz z klocków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)