COVID-19: WHO ogłasza oficjalną nazwę choroby powodowanej przez koronawirus

COVID-19: WHO ogłasza oficjalną nazwę choroby powodowanej przez koronawirus

COVID-19: WHO ogłasza oficjalną nazwę choroby powodowanej przez koronawirus
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
12.02.2020 09:40, aktualizacja: 12.02.2020 11:11

Koronawirus zabił już ponad 1000 osób. WHO, Światowa Organizacja Zdrowia, nadała oficjalną nazwę chorobie, którą wywołuje wirus.

Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, potwierdził, że choroba wywoływana koronawirusem nosi oficjalną nazwę COVID-19. Jak widać, nazwa jest prosta, a przy okazji nie kojarzy się negatywnie z jakimś regionem, grupą ludzi czy zwierząt (jak np. świńska grypa czy "hiszpanka").

Początek, "co" - podchodzi od "corona". Z kolei "vi" oznacza wirusa, zaś "d" - chorobę (od angielskiego disease). Natomiast 19 symbolizuje rok, w którym wykryto pierwszy przypadek.

Koronawirus - już tysiąc ofiar

Koronawirus z Chin rozprzestrzenia się w niebotycznie szybkim tempie, zbierając śmiertelne żniwo każdego dnia. Według najnowszego raportu odnotowano już ponad 1000 zgonów. Ale epidemia dawno nie jest wyłącznym zmartwieniem Chin.

Wirus dotarł już do 30 krajów na całym świecie. Przypadki zarażenia stwierdzono między innymi w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii czy Kanadzie. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano jak dotąd dwa zgony. Śmierć ponieśli obywatele Filipin i Hongkongu.

Chociaż w Polsce nie odnotowano zakażenia wirusem, rośnie popyt na maseczki ochronne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)