Coś "niesamowitego" pojawi się w Windows Phone

Coś "niesamowitego" pojawi się w Windows Phone

Coś "niesamowitego" pojawi się w Windows Phone
Źródło zdjęć: © chip.pl
30.06.2014 13:05

To jedna z tych informacji, które w równej mierze zaciekawiają, co irytują. Ale z pewnością pobudzają wyobraźnię.

Wygląda na to, że przejęcie Nokii tchnęło w Microsoft nowy zastrzyk energii ukierunkowanej na rozwój smartfonów i ich systemu ? Windows Phone. Energii, która prawdopodobnie rzeczywiście zaowocuje wkrótce wprowadzeniem nowych funkcji lub nowych urządzeń, które zadziwią użytkowników i konkurencję. Tak przynajmniej można wnioskować ze słów, które wypowiedział Jerry Berg, Starszy Inżyniere do spraw Rozwoju Oprogramowania w Microsofcie podczas dość nieformalnej rozmowy przeprowadzonej przez WMPoweruser, zarejestrowanej oczywiście na wideo.

Jak obiecuje Jerry Berg "_ w sekcji Winfows Phone pojawi się coś, co wstrząśnie całym światem. Czekajcie na to, to naprawdę będzie coś niesamowitego _".

I tyle. Reszta jest zgadywanką. Najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza o nowym interfejsie sterowania urządzeniem, jaki prawdopodobnie zobaczymy po raz pierwszy w smartfonie o nazwie kodowej "McLaren". Mówi się o nim skrótowo, że będzie to "Kinect wbudowany w smartfona" (stąd nasz "delikatnie" przerysowany montaż otwierający ten artykuł), ale w praktyce może mieć on dużo większe znaczenie dla wygody codziennego użytkowania, a nie tylko dla gier i specjalnych aplikacji. To naprawdę może być rewolucja w użytkowaniu smartfonów porównywalna do wprowadzenia ekranów dotykowych.

Ale to tylko zgadywanie, bo równie dobrze słowa Berga mogą być tylko obietnicą mocno na wyrost, a doczekamy się tylko jakiejś w miarę spektakularnej zmiany, której rewolucją jednak nazwać nie można.

No nic, poczekamy - zobaczymy. I ocenimy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Najlżejszy smartfon w Windows Phone

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)