Corel VideoStudio Pro X3 - prosty edytor dla zaawansowanych użytkowników

Corel VideoStudio Pro X3 - prosty edytor dla zaawansowanych użytkowników

Corel VideoStudio Pro X3 - prosty edytor dla zaawansowanych użytkowników
Źródło zdjęć: © Corel
18.03.2010 10:00, aktualizacja: 18.03.2010 10:13

Jeżeli potrzebujesz zaawansowanego edytora wideo, a nie masz czasu uczyć się obsługi skomplikowanych programów, zainstaluj Corel VideoStudio Pro. To aplikacja o dużych możliwościach, przeznaczona dla przeciętnego użytkownika.

Corel VideoStudio Pro to program do edycji wideo. Aplikacja zawiera zestaw narzędzi przeznaczonych zarówno dla początkującego użytkownika, jak i profesjonalisty. Amatorzy skorzystają z VideoStudio Express 2010. za pomocą którego szybko zgrają materiał filmowy z kamery i uzupełnią go o efekty. Następnie korzystając z odpowiedniego szablonu mogą wypalić film na płycie bądź, z poziomu programu, umieścić w serwisie internetowym (do wyboru jest YouTube, Vimeo, Flikr i Facebook)
. VideoStudio Express za pomocą prostych kreatorów i biblioteki wzorów pozwala też stworzyć szybko okładkę bądź nadruk na płytę.

Obraz
© Corel VideoStudio Pro X3 (fot. Corel)

Wersja zaawansowana edytora zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Czytelny podział linii czasowej na ścieżki z materiałami video, efektami, linią dialogową czy nagraniami audio to standard w tego rodzaju aplikacjach. VideoStudio Pro podobnie jak wersja Express umożliwia także import multimediów. Za pomocą programu można pobrać film z kamer wideo i internetowych, tunerów telewizyjnych, kart pamięci czy telefonów komórkowych. Optymalizacja programu do pracy na procesorach wielordzeniowych oraz możliwość wykorzystania do obliczeń GPU zapewnia, że wszystkie operacje przebiegają szybko i wydajnie.

Edytowane multimedia można uzupełniać tekstem, animacjami, dodawać wbudowane szablony i zawarte w programie pliki dźwiękowe oraz efekty. VideoStudio Pro oferuje ich prawie setkę. Za pomocą miksera audio łatwo dostosować dźwięk do własnych wymagań.
Utworzony materiał filmowy oprócz publikacji w Internecie można skonwertować do wersji obsługiwanej przez iPoda, zmniejszyć rozmiar, by łatwo go było wysłać e-mailem oraz umieścić na płycie. Do dyspozycji użytkownika jest kilkanaście formatów zapisu oraz różne kodeki, w tym kodujące pliki wysokiej rozdzielczości.

Dystrybuowane z Corel VideoStudio narzędzia pozwalają także na wypalanie płyt DVD i BluRay, tworzenie kopii zapasowych danych przechowywanych na dyskach, drukowanie zdjęć i etykiet. Wersja testowa edytora działa 3. dni, pełna wersja kosztuje 90 euro. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej.
Informacje: www.corel.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)