Coraz więcej mobilnych urządzeń w publicznych sieciach WiFi

Coraz więcej mobilnych urządzeń w publicznych sieciach WiFi
Źródło zdjęć: © Apple

03.03.2010 19:22, aktual.: 04.03.2010 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej właścicieli urządzeń mobilnych wykorzystuje je do łączenia się z Internetem za pomocą publicznych sieci WiFi - wynika z badania przeprowadzonego przez JiWire.

Według przedstawionych wyników badań, 56% wszystkich połączeń w publicznych sieciach WiFi zostało nawiązanych za pomocą urządzenia mobilnego (smartfonu, telefonu, konsoli przenośnej, itp.). Logowały się one do coraz większej liczby punktów dostępowych, których przyrost wyniósł w całym 2009 roku 21,9%.

Coraz więcej osób podróżujących korzysta z publicznych sieci WiFi, a ich liczba wzrasta dzięki sponsorowanym przez Microsoft i Google punktom dostępowych. To spowodowało, że wzrost liczby podłączeń do sieci w portach lotniczych i restauracjach wzrósł tylko w IV kwartale, odpowiednio o 26% oraz 22,9%.

Najczęściej wykorzystywanym do połączeń mobilnym systemem był iPhone OS (iPod/iPhone). Jednak na drugie miejsce udało się wskoczyć Google Androidowi, który w ciągu roku zanotował wzrost o 167%. W tym samym czasie iPhone OS zanotował spadek o 2%. Trzy z dziesięciu najczęściej wykorzystywanych w sieciach publicznych urządzeń mobilnych nie było telefonami.

Na przyszły rok _ JiWire _ przewiduje 15% wzrost ilości publicznych sieci WiFi na terenie USA. Oznaczać to będzie, że to w Stanach zlokalizowane będzie 52% wszystkich tego typu sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)