Coraz lepsze wyświetlacze w przeglądarkach zdjęć

Coraz lepsze wyświetlacze w przeglądarkach zdjęć

Coraz lepsze wyświetlacze w przeglądarkach zdjęć
03.10.2008 16:00, aktualizacja: 06.10.2008 10:46

Epson opracował nowy, 4-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny typu LTPS LCD o wysokiej rozdzielczości i znacznie poprawionej jakości obrazu, przeznaczony do przeglądarek zdjęć.

Zapotrzebowanie na wyświetlacze o wysokich parametrach zwiększa się w związku z olbrzymim popytem na rynku aparatów cyfrowych, a także popularnością telefonów komórkowych z zaawansowanymi funkcjami wideo. Klienci zaczynają doceniać produkty, które pozwalają im nie tylko przechowywać cyfrowe zdjęcia, ale także dzielić się nimi z innymi. Przykładem tego typu produktów są cyfrowe ramki na zdjęcia oraz przeglądarki zdjęć.

Obraz
© Przeglądarka P7000 (fot. Epson)

W przeglądarkach zdjęć P6000/7000 firma Epson zastosowała znacznie udoskonalony, 4-calowy wyświetlacz LTPS LCD z technologią Photo Fine Premia, która pozwala uzyskać szerokie kąty widzenia oraz poszerzyć spektrum odwzorowywanych barw. W efekcie uzyskano produkt, który charakteryzuje się rozdzielczością 640 x 680 pikseli, kątem widzenia 160 stopni, ma diodowe podświetlenie i jest w stanie wyświetlić ok. 16,7 mln kolorów ( jak podaje producent, zakres barw odpowiada w 94% gamie kolorów Adobe RGB ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)