Computex 2010: notebook z dwoma wyświetlaczami

Computex 2010: notebook z dwoma wyświetlaczami

Computex 2010: notebook z dwoma wyświetlaczami
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
02.06.2010 14:20, aktualizacja: 02.06.2010 16:14

Japoński koncern Onkyo znany jest w Europie głównie jako producent sprzętu hi-fi i wideo, ale firma ta wytwarza również notebooki, które sprzedaje tylko na rodzimym rynku. Pod koniec ubiegłego roku zaprezentowała model DX1007A5, czyli subnotebook z dwoma 10-calowymi wyświetlaczami.

O sensie takiej koncepcji można dyskutować, zwłaszcza że ważące 1,8 kilograma urządzenie jest cięższe od większości 13-calowców. W każdym razie notebook pokazany na stoisku Microsoftu jest wystarczająco ciekawy, aby poświęcić mu chwilę uwagi.

Obraz
© Rozłożenie obydwu paneli w pociągu czy samolocie z pewnością nie ucieszy naszych współpasażerów (fot. heise-online.pl)

Podczas transportu panele są złożone jeden za drugim, więc pokrywa notebooka jest dość masywna. Tak jak w przypadku tabletów pokrywę można obracać i składać matrycą na zewnątrz.

Przy otwartej klapie panele można wysuwać na boki, aż ustawią się w jednej płaszczyźnie –. choć nie do końca tak się stanie. Otóż po ich maksymalnym wysunięciu ramka prawego wyświetlacza pozostaje przesłonięta przez ramkę lewego, w efekcie czego prawa matryca jest o mniej więcej centymetr bardziej oddalona od użytkownika niż lewa. Tak jak w przypadku urządzeń Sony P i Archos 9 po prawej stronie wyświetlacza jest wbudowany optyczny trackpoint, a po lewej klawisze myszki.

Układ mechaniczny notebooka sprawia wrażenie niezbyt solidnego. W zademonstrowanym modelu składanie paneli odbywało się z trudnościami. Matryce o przekątnej 10-cali wyświetlają obraz w całkiem przyzwoitej rozdzielczości 1366×76. pikseli. Panele są skonfigurowane w trybie rozszerzonego pulpitu, więc Windows 7 obsługuje je jak dwa oddzielne wyświetlacze. Nie pokazano jednak, jak działa mechanizm automatycznego wyłączania tylnego wyświetlacza podczas zsuwania paneli.

Pozostałe wyposażenie urządzenia jest dość standardowe: AMD Neo MV-40 (1,6 GHz, jeden rdzeń), pamięć RAM 2 GB, dysk twardy 320 GB, Windows 7 Home Premium. Onkyo obiecuje trzy i pół godziny pracy na baterii, nie podając, czy czas ten odpowiada jednemu czy dwóm działającym wyświetlaczom. W Japonii notebook kosztuje 84 800 jenów, czyli około 750 euro.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)