Compact Flash od Sony

Compact Flash od Sony
Źródło zdjęć: © Sony

24.09.2007 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony informuje o planach wprowadzenia trzech kart
CompactFlash o dużej szybkości (300x). Są przeznaczone dla zawodowych
fotografów i zaawansowanych fotoamatorów, którzy przy pracy z
lustrzanką cyfrową oczekują dużej szybkości i pojemności nośnika danych

*Firma Sony informuje o planach wprowadzenia trzech kart CompactFlash o dużej szybkości (300x). Są przeznaczone dla zawodowych fotografów i zaawansowanych fotoamatorów, którzy przy pracy z lustrzanką cyfrową oczekują dużej szybkości i pojemności nośnika danych. *
Dzięki zgodności ze standardem UDMA (ultra direct memory access) nowe nośniki umożliwiają zapis danych z prędkością 45 MB/s. Modele Sony CompactFlash 300x, dostępne w wersjach o pojemności 2, 4 i 8 GB, uzupełnią istniejącą gamę kart 66x i 133x. Będą stanowiły część systemu lustrzanki cyfrowej Sony „alfa”.

Szybkie karty CompactFlash 300x umożliwią użytkownikom cyfrowych lustrzanek zgodnych z UDMA szybszy zapis fotografii w trybie ciągłym. Pozwolą też na bardzo szybkie przesyłanie zdjęć do komputera w celu zwolnienia miejsca na nowe projekty.

Karty Sony CompactFlash współpracują z szeroką gamą produktów wyposażonych w gniazdo CompactFlash, między innymi z lustrzankami cyfrowymi, wieloma aparatami cyfrowymi i drukarkami. Gniazda CompactFlash można także znaleźć w wielu komputerach. Na rynku dostępne są także adaptery i czytniki kart umożliwiających przesyłanie danych z kart CompactFlash do każdego komputera stacjonarnego i przenośnego.

Dbając o komfort użytkowników, producent objął serię kart 300x 5-letnią gwarancją. Oprócz tego, użytkownicy modeli z serii 133x i nowej serii 300x mogą skorzystać z oferowanej przez Sony usługi odzyskiwania skasowanych obrazów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)