Co to jest Snap? Wyjaśniamy, co to jest Snapchat

Co to jest Snap? Wyjaśniamy, co to jest Snapchat
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.03.2020 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie intensywnego rozwoju internetu ciężko jest nadążyć za płynnie zmieniającymi się trendami. Wśród grona młodszych użytkowników sieci dużą popularność zyskał w ostatnim czasie komunikator Snapchat, potocznie nazywany Snapem. Czym jest i jak się nim sprawnie posługiwać? Podpowiadamy.

Snap, a raczej Snapchat to internetowa aplikacja na urządzenia mobilne oparta na bardzo prostej regule - po wysłaniu i odtworzeniu wiadomości przez adresata jej treść ulega automatycznemu usunięciu. Do wysyłanych zdjęć i filmów można dodawać zabawne filtry, napisy oraz GIFy. Fenomen tego komunikatora polega jest ulotności udostępnianych innym użytkownikom treści. Mogą to być zabawne miny, komiczne sytuacje i inne nie wymagające udokumentowania momenty.

Aplikacja Snapchat dostępna jest do pobrania na urządzenia z systemem Android i iOS. Jednak warto zaznaczyć, że aplikacja może nie działać prawidłowo na niektórych nowych smartfonach.

Co to jest My Story?

Jeśli pragniemy udostępnić znajomym określonego 'snapa' (pojedynczy film / zdjęcie) na dłużej to istnieje opcja zapisania go w My Story, gdzie znajomi będą mieć do niego dostęp przez cały czas.

Dodawanie nowych znajomych

Jest wiele możliwych sposobów na dodanie swoich znajomych. Jedynym z bardziej efektownych sposobów jest zeskanowanie 'Snapkodu' twojego znajomego. Wystarczy kliknąć w ikonę ducha przy nazwie użytkownika i skierować aparat na wyświetlony tam kod, by po chwili móc cieszyć się nowym znajomym. Można także dodawać nowych użytkowników przez standardową wyszukiwarkę.

Podsumowując, Snapchat to ciekawa propozycja dla ludzi chcących dzielić się ulotnymi chwilami ze znajomymi lub chcących poznać nowych użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Co to jest?
Redakcja
Co to jest?
Redakcja
Co to jest?
Redakcja
Co to jest?
Redakcja
Komentarze (0)