Co Sony prezentuje na targach IFA

Co Sony prezentuje na targach IFA
Źródło zdjęć: © Sony

02.09.2010 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony podczas trwających w dniach września 2010 targach IFA w Berlinie prezentuje m.in. aparat fotograficzny HD Bloggie z dotykowym ekranem, nowe samochodowe systemy multimedialne AV z nawigacją TomTom w Europie czy amplitunery Sony z rodziny ES.

Firma Sony podczas trwających w dniach 3-8 września 2010 targach IFA w Berlinie prezentuje m.in. aparat fotograficzny HD Bloggie z dotykowym ekranem, nowe samochodowe systemy multimedialne AV z nawigacją TomTom w Europie czy amplitunery Sony z rodziny ES.

Nową gamę samochodowych systemów nawigacyjnych Sony do instalacji w desce rozdzielczej tworzą modele XNV-L77BT, 770BT, L66BT i 660BT. Zapewniają one zarówno rozrywkę, jak i nawigacje.

Każdy system zawiera radioodtwarzacz AV Sony i moduł nawigacyjny TomTom wraz z najnowocześniejszymi funkcjami do nawigacji. Modele XNV-L77BT (z panoramicznym ekranem 7") i XNV-L66BT (z panoramicznym ekranem 6,1") umożliwiają wykorzystanie usług TomTom Live: HD Traffic, wyszukiwania lokalnego z Google czy ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa.

Obraz
© Sony HD Bloggie (fot. Sony)

Kolejnym prezentowanym produktem Sony jest aparat fotograficzny HD Bloggie. Rejestrację filmów Full HD i fotografii umożliwia przetwornik Exmor CMOS o dużej czułości. Jakość obrazu poprawia jasny, wysokiej jakości obiektyw o maksymalnym otworze względnym przysłony F2,8.

Oprócz funkcji szerokiego kąta, użytkownik ma do dyspozycji automatyczny tryb makro, który umożliwia ostre ujmowanie obiektów z odległości zaledwie 10 cm. Bloggie nagrywa także pełne, 360-stopniowe panoramy. Aby uwiecznić na filmie lub na zdjęciu wszystko dookoła siebie, należy nałożyć dostarczany w komplecie adapter obiektywu. Można też wybrać tryb „zdjęć w stylu dowolnym”, pozwalający na kręcenie filmów w układzie poziomym i pionowym. Aparat jest wyposażony w 8 GB wewnętrznej pamięci na niemal 4 godziny filmu HD (w trybie 128. x 720 / 30p). Maksymalny czas ciągłego nagrywania: do 29 min.

Sony prezentuje również kamery Handycam DCR SX15. i DCR-SR15E. Model CR-SX15E nagrywa wideo i stereofoniczny dźwięk na kartach pamięci flash (Memory Stick lub SD oferowane oddzielnie). Obiektyw Sony z 50-krotnym zoomem optycznym umożliwia uzyskanie dużych zbliżeń. Stabilizator obrazu SteadyShot kompensuje drgania kamery. Przy wykonywaniu portretów funkcja rozpoznawania twarzy automatycznie koryguje ekspozycję. Do wybierania ustawień i parametrów w menu służy poruszany kciukiem joystick, znajdujący się obok 2,7-calowego otwieranego wyświetlacza Clear Photo LCD.

Obraz
© Sony STR-DN201. (fot. Sony)

Sony poinformowało również o stworzeniu sieciowej platformy usługowej nazwanej Sony Online Services (SOLS), a obecnie noszącej nazwę Qriocity. Za pośrednictwem platformy Qriocity Sony będzie dostarczać różnorodne treści i usługi cyfrowe - filmy, muzykę, gry, a w przyszłości również e-książki.

Zaprezentowane zostały także nowe, wysokiej klasy amplitunery Sony - STR-DA5600ES i STR DA3600ES. Wprowadzone w nich nowe technologie zapewniają dobrej jakości dźwięk. Zostały one wyposażone w łączność DLNA i są kompatybilne z formatem 3D. Sony wprowadził ponadto nowy, przystosowany do współpracy z siecią i zgodny z technologią 3D amplituner STR-DN2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)