Co robią Polacy ze smartfonem na wakacjach?

Co robią Polacy ze smartfonem na wakacjach?30.06.2016 07:16
Co robią Polacy ze smartfonem na wakacjach?
Źródło zdjęć: © Fotolia / aruba2000

Druga edycja raportu SmartWakacje 2.0 pokazuje, jak szybko Polacy zmieniają swoje zwyczaje w używaniu smartfonów i tabletów na wakacjach.

- Polacy wykorzystują smartfony w coraz większym zakresie. Nie rośnie już tak szybko zainteresowanie smart-urządzeniami wśród Polaków, ale za to ogromnie wrosła świadomość ich możliwości. Rok temu smartfon na wakacjach miał średnio 2,5 zadania, dziś ma do wykonania 3,4 zadania. Z powodzeniem zastąpił aparat fotograficzny, coraz częściej jest też gwarantem bezpieczeństwa naszego i naszych dzieci. Czujemy się z nim bezpiecznie. Zamiast niego chętniej zostawimy w domu klucze, portfel czy ulubioną książkę - podkreśla Katarzyna Czuchaj-Łagód dyrektor zarządzający Mobile Institute, wykonawcy badania.

Najciekawsze mobilne wakacyjne statystyki:

  1. Blisko 60 proc. Polaków zabiera ze sobą smartfona na wakacje i używa go intensywnie. Niemal połowa z nich będzie z niego korzystać do robienia zdjęć i wideo. To aż o 12 punktów procentowych więcej niż rok temu.
  1. Duża część z nas zechce wykorzystać wakacje także na pracę. Deklaruje tak jedna trzecia Polaków. 25 proc. będzie odbierać telefony służbowe.
  1. Za pomocą smartfona planujemy wyjazdy i urlopy: 25 proc. badanych robi listę rzeczy do wzięcia i wykonania przed urlopem, 45 proc. sprawdza miejsce, do którego wyjedzie i opinie o nim a 31 proc. kompletuje muzykę, filmy i książki, które planuje przesłuchać, obejrzeć i przeczytać podczas urlopu.
  1. Już 40 proc. Polaków kupuje przez urządzenia mobilne produkty związane z wakacjami: w tym sezonie najczęściej są to kosmetyki i kremy do opalania (45 proc.), produkty związane z transportem (36 proc.), sprzęt i produkty sportowe (31 proc.), produkty modowe (29 proc.) i leki (25 proc.).
  1. Niemal połowa respondentów (48 proc.) wskazuje spontanicznie na portale aukcyjne typu Allegro, jako miejsce mobilnych zakupów wakacyjnych.

Zgadzacie się z powyższymi danymi?

słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)