Cienkie dyski SSD z niskoprofilowym interfejsem SATA

Cienkie dyski SSD z niskoprofilowym interfejsem SATA

Cienkie dyski SSD z niskoprofilowym interfejsem SATA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.09.2011 10:35, aktualizacja: 20.09.2011 13:52

MX-Katana to ultra cienkie dyski SSD opracowane na podstawie innowacyjnych rozwiązań, które mają przede wszystkim sprawdzić się w zastosowaniach mobilnych. Ma to zapewnić im nieporównywalnie wysokie transfery danych.

MX-Katana to ultra cienkie dyski SSD opracowane na podstawie innowacyjnych rozwiązań, które mają przede wszystkim sprawdzić się w zastosowaniach mobilnych. Ma to zapewnić im wysokie transfery danych.

Seria dysków SSD o pojemnościach 12. i 256 GB pozwoli na szybsze funkcjonowanie systemu operacyjnego. Urządzenia komunikują się z komputerem poprzez niskoprofilowy interfejs SATA 3,0 Gbps, co umożliwia transfer danych na poziomie standardowych dysków SSD.

Specyfikacja techniczna dysków opartych na technologii NAND Flash MLC (Multi-level Cell) prezentuje się następująco: 12. MB pamięci cache, odczyt maksymalny do 275 MB/s, zapis dochodzący do 225 MB/s. Maksymalna wydajność przy odczycie oraz zapisie danych (losowo, 4 kB bloki danych) wynosi maksymalnie 25 000 IOPS.

Urządzenia znajdą zastosowanie między innymi w komputerach mobilnych Apple MacBook Air, ale są one również zgodne z systemami z rodziny Windows 7 i Vista.

Dyski SSD z serii MX-Katana mierzą 111,5 x 2. x 2,5 mm oraz objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta. Deklarowana żywotność urządzeń to 1 milion godzin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)