"Ciągane" mapy i newsy z obrazkami Google'a

"Ciągane" mapy i newsy z obrazkami Google'a

"Ciągane" mapy i newsy z obrazkami Google'a
29.06.2007 09:32, aktualizacja: 29.06.2007 12:03

Serwis internetowy Google Maps wzbogacił się o nową funkcjonalność, która znakomicie ułatwia planowanie trasy podróży, omijanie korków, czy też wzbogacanie proponowanej trasy o punkty, które chcielibyśmy odwiedzić podczas podróży. Wystarczy teraz złapać kursorem za dowolny punkt na trasie i dowolnie przeciągać go po mapie. Oprócz tego serwis informacyjny internetowego giganta wzbogacił się o nowy, interesujący widok.

Używając mechanizmu 'drag & drop' użytkownik może teraz chwycić dowolny punkt na zaplanowanej trasie i przeciągnąć go po mapie, a serwis Google Maps w tym momencie automatycznie zmodyfikuje wyznaczoną trasę, dopasowując ją do nowych warunków i prowadząc alternatywną drogą wybieraną przez użytkownika. Punkty, w których zmodyfikujemy naszą podróż, stają się przystankami na trasie, co jest automatycznie zaznaczane na samej mapie, jak i we wskazówkach dotyczących jazdy.

Nowa funkcjonalność nie tylko znacząco upraszcza projektowanie własnych tras przejazdu, ale pozwala także na szybkie reagowanie na uliczne korki, remonty dróg, lub inne przeszkody. Szybko też zmienimy trasę, gdy okaże się np., że musimy "zahaczyć" o fotografa, czy też po drodze do domu zajrzeć do sklepu.

Obraz
© Własna trasa z domu do sklepu

System działa bardzo sprawnie i wydaje się, że preferuje najkrótsze trasy. Ciekawe, czy ta funkcja będzie także dostępna w oprogramowaniu mającego dziś swą premierę telefonu firmy Apple - iPhone? Nowe możliwości można przetestować na oficjalnej witrynie serwisu Google Maps - http://maps.google.com/.

Drugą nowością jest widok _ Image Version _ - http://news.google.com/?imv=1 w informacyjnym serwisie Google News. Składa się on z kolumny z nagłówkami najnowszych wiadomości oraz dużego panelu z obrazkami połączonymi z odpowiednimi wiadomościami. Synchronizacja jest tutaj dwustronna, zaznaczając kursorem myszki interesującą nas wiadomość, obrazek jej odpowiadający zostaje także automatycznie podświetlony. Analogicznie zaznaczając obrazek, natychmiast rozwija się połączona z nim wiadomość. Jeśli chcemy przeczytać cały, interesujący nas artykuł, możemy wybrać zarówno obrazek, jak i nagłówek informacji.

Obraz
© Obrazkowa wersja Google News

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w oficjalny blogu Google News - http://googlenewsblog.blogspot.com/2007/06/viewing-world-through-images.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)