Chrome zostawia przeglądarki Microsoftu daleko w tyle

Chrome zostawia przeglądarki Microsoftu daleko w tyle

Chrome zostawia przeglądarki Microsoftu daleko w tyle
02.06.2016 12:27, aktualizacja: 02.06.2016 15:18

Przeglądarka Google?a już w ubiegłym miesiącu przegoniła popularnością Internet Explorera. Na tym jednak nie koniec: Chrome oddala się coraz bardziej od konkurencji, stając się tym, czym kiedyś była przeglądarka Microsoftu.

Przeglądarka Google'a już w ubiegłym miesiącu przegoniła popularnością Internet Explorera. Na tym jednak nie koniec: Chrome oddala się coraz bardziej od konkurencji, stając się tym, czym kiedyś była przeglądarka Microsoftu.

Według danych NetApplications, Chrome to aktualnie aż 45 proc. rynku (41,6 proc. miesiąc temu). Kosztowało to Internet Explorera kolejne udziały, które spadły z 41,37 proc. do 38,6 proc. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież IE to i tak martwa przeglądarka, a jego następcą jest Edge. Cóż, ów Edge ma takie udziały rynkowe, że NetApplications umieścił go w kategorii "Inne".

Obraz
© (fot. chip.pl)

Nieznaczne spadki odnotowały również Firefox (8,91 proc.) i Safari (4,69 proc.) Należy pamiętać, że statystyki NetApplications dotyczą wyłącznie przeglądarek desktopowych. Sytuacja na rynku mobilnym jest jeszcze gorsza dla konkurentów Chrome'a, do którego start nie ma właściwie tylko mobilna przeglądarka Safari.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Chrome zostawia przeglądarki Microsoftu daleko w tyle

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)