Chiny zniosą zakaz sprzedaży konsol? Akcje Sony i Nintendo idą w górę

Chiny zniosą zakaz sprzedaży konsol? Akcje Sony i Nintendo idą w górę

Chiny zniosą zakaz sprzedaży konsol? Akcje Sony i Nintendo idą w górę
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
29.01.2013 15:02

Akcje Sony i Nintendo natychmiast wzrosły, po wypłynięciu informacji, że chiński rząd zastanawia się nad zniesieniem zakazu sprzedaży konsol do gier.

Zakaz, wprowadzony przez chiński rząd w 2000 roku by "ochronić dzieci i młodzież przed złym wpływem gier wideo na ich rozwój psychiczny i fizyczny", być może wkrótce zostanie zniesiony. To oznacza dla Sony i Nintendo zupełnie nowe otwarcie - mianowicie możliwość dotarcia do największego rynku na świecie.

China Daily cytuje anonimową osobę z chińskiego Ministerstwa Kultury: "_ Zasięgnęliśmy opinie innych ministerstw, przeprowadziliśmy badania, aktualnie przeglądamy dokumenty, rozważając możliwość otwarcia rynku konsolowego. Jednakże, z uwagi na to, że zakaz został zaakceptowany swego czasu przez siedem ministerstw, będziemy potrzebowali zgody wszystkich partii, by go znieść _".

Oficjalny przekaz chińskiego rządu jest natomiast zupełnie inny: "_ Ministerstwo nie rozważa zniesienia zakazu _" - stanowczo twierdzi jego przedstawiciel w rozmowie z agencją Reuters.

Coś jednak musi być na rzeczy, bowiem akcje Sony wzrosły o 8 procent, a akcje Nintendo zyskały 3,5 procent, przygotowując się niejako na nowe, chińskie możliwości.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Po zażyciu tego leku wystarczą ci 2 godziny snu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)