Chiny. Pożar laboratorium Huawei, w którym m.in. testowano technologię 5G

Chiny. Pożar laboratorium Huawei, w którym m.in. testowano technologię 5G

Chiny. Pożar laboratorium Huawei, w którym m.in. testowano technologię 5G
Źródło zdjęć: © Getty Images | Sean Gallup
Bolesław Breczko
25.09.2020 12:51

W chińskim mieście Dongguan wybuchł pożar laboratorium giganta technologicznego Huawei. W obiekcie prowadzone są prace nad materiałami oraz technologią 4G i 5G przeznaczoną dla dostawców sieci komórkowych.

Po południu polskiego czasu w laboratorium należącym do firmy Huawei w chińskim mieście Dongguan wybuchł pożar - informuje Reuters. Ogień ogarnął większość budynku wykonanego głównie ze stali i sztucznej bawełny wykorzystywanej do wygłuszania dźwięków. Na miejscu są już jednostki strażackie, a z raportu rzecznika wynika, że nikt nie poniósł śmierci w pożarze.

W laboratorium w Dongguan Huawei prowadzone są m.in. prace nad nowymi materiałami oraz technologią 4G i 5G dla dostawców uslug komórkowych i operatorów sieci.

Ośrodek w Dongguan był jednym z najnowocześniejszych na świecie. W 2019 roku zostało tam postawione centrum danych wykonane w nowatorskiej technologii budowy z modułów i prefabrykatów. Dzięki temu całe centrum, na które składa się 7 budynków po 1000 modułów każdy, było gotowe w ciągu 9 miesięcy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)