Trwa ładowanie...
d36yl23

Chiński Chengdu J-20 w bazie USA? Stworzyli własną replikę myśliwca

W bazie United States Marine Corps w Bogue Field stoi replika chińskiego prototypu myśliwca piątej generacji Chengdu J-20. Do czego Amerykańskie wojsko ją wykorzystuje? Możliwości jest kilka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie można znaleźć w Google Earth
Zdjęcie można znaleźć w Google Earth (Google Maps, The Aviatonist)
d36yl23

Na zdjęcie satelitarne natrafił serwis The Aviatonist, i nie jest to pierwszy raz, gdy dostrzegli replikę chińskiego Chengdu J-20 w Stanach. W 2018 roku widziano ją na pasie lotniczym na jednej z baz wojskowych w stanie Georgia. Po opublikowaniu artykułu otrzymali także kilka zdjęć repliki wykonanych na ziemi, w bazie USAF Air Dominance Center Savannah-Hilton Head.

Istnienie "amerykańskiego" J-20 potwierdził następnie pułkownik Emmanuel Haldopoulos, zarządzający bazą. Była to "repliką w pełnej skali i znajdowała się w Air Dominance Center przez krótki okres, zaledwie między 4-6 grudnia 2018. USMC finansuje i kieruje celami szkoleniowymi związanymi z tym samolotem" - mówił.

d36yl23

Amerykańskie wojsko nie zdradziło do końca, po co wykorzystuje pełnoskalową makietę J-20. W jednym z oświadczeń Dowództwa Szkolenia i Edukacji Korpusu Morskiego (TECOM) poinformowano, że makieta chińskiego samolotu, była używana do szkolenia wizualnego i czujników. Niezależnie od tego, jak naprawdę wykorzystuje się makietę, jest ona najlepszym dowodem na to, że Amerykanie nie ignorują zagrożenia ze strony chińskiego lotnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36yl23

Podziel się opinią

Share

d36yl23

d36yl23
Więcej tematów