Chciałeś sprawdzić, kto usunął cię ze znajomych na Facebooku? Możesz stracić prawie 70 zł

Chciałeś sprawdzić, kto usunął cię ze znajomych na Facebooku? Możesz stracić prawie 70 zł18.04.2017 11:40
Chciałeś sprawdzić, kto usunął cię ze znajomych na Facebooku? Możesz stracić prawie 70 zł
Źródło zdjęć: © flickr.com | downloadsource.fr

Popularne oszustwo powraca. Znowu rozsyłana jest fałszywa aplikacja, która rzekomo pozwala sprawdzić, kto usunął cię ze znajomych na Facebooku. Nie klikaj, bo stracisz pieniądze!

O zagrożeniu napisał portal niebezpiecznik.pl. Liczne zgłoszenia użytkowników świadczą o tym, że skala kolejnego oszustwa jest bardzo duża. Na skrzynki mailowe przychodzi wiadomość o tytule “Zostałeś usunięty ze znajomych”. Oszuści podszywają się pod Facebooka.

W treści czytamy:

“Skąd możemy mieć całkowitą pewność, że ktoś nas naprawdę lubi?
Udowodniono naukowo, że aż 16 proc. naszych znajomych w rzeczywistości za nami nie przepada.
Facebook posiada bardzo ciekawą opcję, za pomocą której możesz sprawdzić, kto usunął cię z grona znajomych!
Przekonaj się kto z twoich znajomych jest fałszywy!”

Interesujące? Wystarczy kliknąć w link, żeby się przekonać. Wówczas zostajemy przeniesieni na stronę, na której mamy podać mail i przede wszystkim numer telefonu. Dostaniemy na niego SMS-a z kodem, który powinniśmy przepisać na stronie. W ten sposób aktywujemy płatną usługę. Kosztuje aż 68 złotych! Rzecz jasna nie dowiemy się, kto usunął nas z grona znajomych, za to nasze konto uszczupli się właśnie o tę sumę…

Oczywiście oszustwo można “wykryć” - nadawca jest podejrzany (“twoiznajomi@inspirebitter.us” i “facebook@deficitsiege.us”) , na dodatek aplikacja przekierowuje nas na inną stronę, co powinno być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Ciekawość może jednak zwyciężyć, więc warto być świadomym nowego oszustwa i ostrzec znajomych.

I pamiętać, że jeśli Facebook wprowadzi taką funkcję, to na pewno poinformuje o tym na swoich stronach. A my również o tym napiszemy. Zanim więc klikniecie w wiadomość o nowe funkcji Facebooka, upewnijcie się, czy rzeczywiście jest to prawda.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)