Chcemy być mobilni

Chcemy być mobilni27.11.2009 01:39
Chcemy być mobilni
Źródło zdjęć: © Ericsson

35% Polaków jest zainteresowanych usługami nawigacji GPS, 26% ankietowanych chce mieć w telefonie mobilny dostęp do banku. Wyniki badań Ericsson Consumer Lab pokazują, że wśród Polaków stale rośnie zainteresowanie usługami związanymi z mobilnym, szerokopasmowym dostępem do sieci.

Penetracja Internetu w Polsce osiągnęła już 56 procent - taki odsetek ankietowanych przyznał, że posiada łącze internetowe w domu. Mobilny Internet to rozwiązanie, na które już zdecydowało się 14% respondentów. Kolejne 19% ankietowanych Polaków deklaruje zainteresowanie uzyskaniem dostępu do mobilnych sieci szerokopasmowych.

Najbardziej popularną usługą wśród ankietowanych okazała się nawigacja satelitarna, którą wskazało 35% ankietowanych oraz bankowość mobilna (26%). Respondenci chcą również mieć możliwość kupowania biletów przez komórkę, taką usługę wskazało 26% ankietowanych. 22% pytanych przez Consumer Lab chce korzystać z mikropłatności, czyli transakcji o niskiej wartości wykonywanych przy użyciu telefonu komórkowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)