ycipk-1s5olc

Chandrayaan-2: lądownik na Księżycu nadal nie odpowiada. Indie podają nowe informacje

Chandrayaan-2 wylądowała na Księżycu, mimo to Indie nadal nie mają kontaktu z lądownikiem. Podczas misji Chandrayaan-2, przewidującej historyczne lądowanie indyjskiej maszyny na Księżycu, doszło do utraty łączności z maszyną. Do sukcesu zabrakło zaledwie 2100 metrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmos: Chandrayaan-2 wylądował na Księżycu.
Kosmos: Chandrayaan-2 wylądował na Księżycu. (ISRO)
ycipk-1s5olc

Chandrayaan-2 to pierwsza misja w historii, polegająca na lądowaniu w okolicy bieguna południowego Księżyca. I chociaż w teorii, maszynie udało się wylądować, to ISRO nie może mówić o sukcesie. Utracono kontakt z maszyną, i jak utrzymuje agencja, nadal nie udało się odzyskać łączności.

Chandrayaan-2 - Indie bezskutecznie próbują nawiązać łączność z lądownikiem

Sonda orbitująca Księżyc w ramach misji Chandrayaan-2 odnalazła wczoraj lądownik Vikram. Na jego pokładzie znajduje się druga, kluczowa maszyna projektu, łazik księżycowy Pragyan. Niestety bez kontaktu z Vikram, ISRO nie jest w stanie uruchomić tej sondy.

ycipk-1s5olc

Głównym etapem misji Chandrayaan-2 miał przeprowadzić robot-łazik Pragyan, co z indyjskiego oznacza "mądrość". Jego zadaniem miało być pobranie próbek minerałów i substancji chemicznych z księżycowego regolitu. Indie już kilka lat temu informowały o głównym celu swojej misji na Księżyc. Chodzi o odnalezienie źródeł wysokoenergetycznego izotopu helu-3.

Nie wiadomo, jaki jest stan lądownika misji Chandrayaan-2. Indie od wczoraj próbują nawiązać kontakt z Vikram. Dzisiejszego poranka poinformowano, że nadal nie udało się odzyskać połączenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1s5olc
Polub WP Tech
ycipk-1s5olc
ycipk-1s5olc
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1s5olc