Trwa ładowanie...
ycipk-x21mv7

Chandrayaan-2: lądownik na Księżycu nadal nie odpowiada. Indie podają nowe informacje

Chandrayaan-2 wylądowała na Księżycu, mimo to Indie nadal nie mają kontaktu z lądownikiem. Podczas misji Chandrayaan-2, przewidującej historyczne lądowanie indyjskiej maszyny na Księżycu, doszło do utraty łączności z maszyną. Do sukcesu zabrakło zaledwie 2100 metrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmos: Chandrayaan-2 wylądował na Księżycu.
Kosmos: Chandrayaan-2 wylądował na Księżycu. (ISRO)
ycipk-x21mv7

Chandrayaan-2 to pierwsza misja w historii, polegająca na lądowaniu w okolicy bieguna południowego Księżyca. I chociaż w teorii, maszynie udało się wylądować, to ISRO nie może mówić o sukcesie. Utracono kontakt z maszyną, i jak utrzymuje agencja, nadal nie udało się odzyskać łączności.

Chandrayaan-2 - Indie bezskutecznie próbują nawiązać łączność z lądownikiem

Sonda orbitująca Księżyc w ramach misji Chandrayaan-2 odnalazła wczoraj lądownik Vikram. Na jego pokładzie znajduje się druga, kluczowa maszyna projektu, łazik księżycowy Pragyan. Niestety bez kontaktu z Vikram, ISRO nie jest w stanie uruchomić tej sondy.

ycipk-x21mv7

Głównym etapem misji Chandrayaan-2 miał przeprowadzić robot-łazik Pragyan, co z indyjskiego oznacza "mądrość". Jego zadaniem miało być pobranie próbek minerałów i substancji chemicznych z księżycowego regolitu. Indie już kilka lat temu informowały o głównym celu swojej misji na Księżyc. Chodzi o odnalezienie źródeł wysokoenergetycznego izotopu helu-3.

Nie wiadomo, jaki jest stan lądownika misji Chandrayaan-2. Indie od wczoraj próbują nawiązać kontakt z Vikram. Dzisiejszego poranka poinformowano, że nadal nie udało się odzyskać połączenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-x21mv7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-x21mv7

ycipk-x21mv7
ycipk-x21mv7