CES: Fraunhofer IIS stwieridził, iż format CD to przeżytek

CES: Fraunhofer IIS stwieridził, iż format CD to przeżytek
Źródło zdjęć: © Fraunhofer IIS

15.01.2008 07:59, aktual.: 15.01.2008 20:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas trwających właśnie targów CES w Las Vegas (USA) Fraunhofer IIS, wynalazca najpopularniejszego obecnie formatu MP3 stwierdził, iż producenci sprzętu komputerowego oraz audio, powinni przejść od przestarzałego formatu audio CD na rzecz HD-AAC – wg Fraunhofer IIS HD-AAC jest obecnie lepsze.

HD-AAC, to format bazujący na standardzie MPEG-4 SLS (Scalable to Lossless), jako rozszerzeniu MPEG-4 audio, opracowanego w laboratoriach Fraunhofer i Infocomm Research. W odróżnieniu od klasycznej płyty audio CD, podczas enkodowania dźwięku, każdy bit oryginalnej ścieżki muzycznej utrzymywany jest w formie nieskompresowanej, dzięki czemu otrzymujemy 2. bitowe, bezstratne kodowanie, zamiast obecnie 16 bitowego.

W związku z tym, iż HD-AAC bazuje na standardzie AAC, obecne urządzenia obsługujące ten format będą mogły w większości przypadków odtwarzać muzykę zakodowaną w nowym formacie. Należy jednak pamiętać, iż pełnię zalet płynących z bezstratnego HD-AAC uzyskamy dopiero w przyszłości, na urządzeniach, w których zostanie zaimplementowany dekoder HD-AAC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)