CES 2016: Nowości w TV od LG: system webOS 3.0, a w nim...

CES 2016: Nowości w TV od LG: system webOS 3.0, a w nim...

CES 2016: Nowości w TV od LG: system webOS 3.0, a w nim...
Źródło zdjęć: © WP.PL
28.12.2015 09:25, aktualizacja: 28.12.2015 10:15

Już niedługo, bo na samym początku przyszłego roku (6-9 stycznia) na corocznych targach CES w Las Vegas będziemy mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi nowościami, jakie w 2016 roku wejdą na rynek. LG już teraz odkrywa swoje karty i m.in. prezentuje swój najnowszy system dla telewizorów, webOS 3.0.

WebOS został wprowadzony na rynek w roku 2014. Szybko zdobył uznanie rynku dzięki swojej wszechstronności. Wersja 3.0 to - jak zapewnia producent - rozszerzone menu i kolejne ulepszenia, a wśród nich Magic Zoom, Magic Mobile Connection oraz unowocześniony pilot Magic Remote.

Magic Zoom umożliwia powiększanie poszczególnych elementów i liter na ekranie bez utraty jakości obrazu. Magic Mobile Connection pozwala połączyć telefon komórkowy z telewizorem poprzez mobilną aplikację LG TV Plus i zdalnie sterować aplikacjami na ekranie telewizora. Ulepszony pilot Magic Remote dzięki nowym przyciskom ma pozwalać łatwo kontrolować dekoder STB. Zmiany dotknęły również funkcję Screen Remote –. interfejs użytkownika jest teraz prostszy, lepiej zorganizowany i wygodniejszy w obsłudze.

Łatwy dostęp do treści cyfrowych ma zapewnić funkcja Channel Plus, która oferuje kontent _ Over-The-Top _ w formie przyjaznej dla użytkownika. Korzystający z niej mogą wybierać z ujednoliconej listy treści OTT oraz te oferowane przez kanały telewizyjne nawet jednocześnie. Kontrolowane aplikacją widgety wyświetlają na ekranie rekomendowane programy. Channel Plus korzysta z serwisu Xumo, który pozwala na wyświetlanie darmowych, treści cyfrowych w wysokiej jakości, oferowanych przez agencje prasowe takie jak _ Bloomberg _, _ TIME Inc. _, _ Conde Nast Entertainment _ czy _ The Wall Street Journal _. Wprowadzono również możliwość przeglądania treści premium dostarczanych przez takie serwisy jak _ BuzzFeed _, _ PopSugar _ czy _ Mode Media _ –. od niedawno powstałych i prężnie rozwijających się sieci cyfrowych po rozbudowane sieci wielokanałowe (MCN). W ofercie znajdują się też pakiety kanałów międzynarodowych.

W webOS 3.0 pojawią się zarówno nowe, jak i te znane z wcześniejszych wersji funkcje. Channel Advisor, analizując często oglądane programy telewizyjne, wyświetla godziny ich transmisji oraz inne przydatne informacje. Multi-view umożliwia wyświetlanie treści z dwóch różnych źródeł (np. dwóch kanałów telewizyjnych w tym samym czasie lub kanału telewizyjnego i filmu Blu-ray). Aplikacja Music Player odtwarza muzykę przez głośniki telewizora nawet wtedy, gdy jest on wyłączony. Aplikacja IoTV umożliwia sterowanie z poziomu ekranu inteligentnymi urządzeniami LG, a także innymi kompatybilnymi z aplikacją.

Nowe telewizory LG Smart TV z systemem webOS 3.0 będą dostępne w sprzedaży w 2016 roku. Nie wiadomo jeszcze kiedy będziemy mogli spodziewać się aktualizacji webOS 2.0 do wersji 3.0, ani które konkretnie starsze telewizory taką aktualizację dostaną. Będziemy was oczywiście na bieżąco informować o wszystkich ważnych premierach i wydarzeniach związanymi z targami CES.

Opr. _ SŁK-WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)