CES 2016: Nowe pralki i suszarki z wbudowanym systemem Amazon Dash

CES 2016: Nowe pralki i suszarki z wbudowanym systemem Amazon Dash

CES 2016: Nowe pralki i suszarki z wbudowanym systemem Amazon Dash
Źródło zdjęć: © gizmodo.com
07.01.2016 09:37

Znany producent sprzętu gospodarstwa domowego, firma Whirlpool, opracował nową linię inteligentnego AGD, który będzie współpracował z systemem Dash Replenishment Service, należącym do Amazonu. Dzięki temu urządzenia będą samodzielnie uzupełniały zapas, najczęściej używanych detergentów.

Jeszcze do niedawna pralki były stosunkowo prostymi urządzeniami, które wystarczyło włączyć, wybrać odpowiedni program i poczekać aż skończy pracę. Najnowsze modele wyposażane są w rozwiązania, które współpracują z technologiami inteligentnego domu i tym samym zapewniają komunikację z urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu możemy zdalnie uruchomić pralkę, zaś po skończonym cyklu, otrzymamy na telefon powiadomienie o konieczności wyjęcia prania.

Obraz
© (fot. gizmodo.com)

Już niedługo czeka nas kolejna rewolucja, ponieważ Whirlpool zapowiedział wprowadzenie nowych modeli pralek oraz suszarek, wyposażonych w system Dash Replenishment Service. Rozwiązanie należące do Amazonu, umożliwia zamówienie produktów poprzez jedno naciśnięcie przycisku. Oczywiście urządzenie będzie rejestrować wszystkie cykle prania i na ich podstawie określi, kiedy zapasu płynu do płukania lub proszku, zacznie się nam kończyć. Wówczas pralka wyśle powiadomienie o kończącym się detergencie, zaś użytkownik będzie mógł automatycznie złożyć zamówienie na Amazonie.

Nowe urządzenia trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, a kosztować mają po 140. dolarów.

Źródło: Gizmodo

_ AG _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)