CES 2013: 6 nowych urządzeń audio Panasonic

CES 2013: 6 nowych urządzeń audio Panasonic

CES 2013: 6 nowych urządzeń audio Panasonic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.01.2013 14:47, aktualizacja: 15.01.2013 15:13

Firma Panasonic ogłosiła wprowadzenie sześciu nowych urządzeń audio, w tym trzy nowe strumieniowe głośniki bezprzewodowe. Niektóre z nich obsługują technologię Bluetooth.

Nową serię NE firmy Panasonic wyposażono w Aero Stream Port, który umożliwia kontrolowanie przepływu powietrza i redukcję hałasu wydobywającego się z otworów, dzięki czemu dźwięk ma być czystszy i głębszy. NE5 wyposażono w złącze Lightning umożliwiające korzystanie z urządzeń iPhone 5 /iPod touch (5. generacji). Zapewniono też możliwość połączenia przy użyciu kabla USB. Inne urządzenia Apple i z systemem Android można synchronizować z NE5 i NE3 przy użyciu łączności DLNA, AirPlay i Bluetooth. AirPlay umożliwia użytkownikom bezprzewodową transmisję strumieniową muzyki z urządzeń iPad, iPhone, iPod lub MAC/PC bezpośrednio do produktów Panasonic w ramach bezprzewodowej sieci LAN.

Obraz
© Panasonic SC-HC58 (fot. Materiały prasowe)

Modele NE5. NE3 i NE1 są wyposażone w głośniki Nanosized Bamboo Cone Speaker, obsługują technologie, takie jak Pure Direct Sound System, Direct-Vocal i 2-drożny system głośnikowy. Sztywny i lekki głośnik Nanosized Bamboo Cone charakteryzujący się wysoką prędkością akustyczną jest używany w celu osiągania wysokiego ciśnienia akustycznego i wyrazistości. W systemie zamknięty jest trójcalowy głośnik basowy Long Stroke Woofer generujący drgania o dużej amplitudzie, umożliwiające uzyskanie głębokich basów. Najczystsze soprany są generowane przez wbudowany jednocalowy głośnik wysokotonowy.

Seria mikrosystemów stereofonicznych Panasonic HC została udoskonalona w porównaniu z rokiem 201. zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i pracy w sieci. Model HC58 wyposażono w głośnik Nanosized Bamboo Cone Speaker i podwójną membranę bierną. Obsługuje też technologię audio Direct-Vocal (tak jak model HC38). Rozszerzono funkcje sieciowe, doskonaląc technologię Bluetooth w modelach HC58 i HC38, ułatwiając konfigurację rozwiązania AirPlay (HC58) oraz umożliwiając podłączenie urządzeń iPod/iPhone/iPad przy użyciu kabla USB (HC58 i HC38) lub złącza Lightning w modelu HC28, tak aby można było korzystać z urządzeń iPad mini lub iPhone5. Urządzenia wyposażono w system audio Pure Direct Sound System i wykończono z zastosowaniem metalu. Modele HC58 i HC38 można zamontować na ścianie przy użyciu wsporników dostępnych w zestawie.

Obraz
© Panasonic SC-NE1 (fot. Materiały prasowe)

Możliwości kompaktowych rozwiązań audio firmy Panasonic na 201. rok rozszerza nowa aplikacja Panasonic Music Streaming App (niedostępna dla modelu HC28), która umożliwia użytkownikom rozpoczęcie bezprzewodowej, strumieniowej transmisji muzyki do smartfonu lub tabletu za jednym naciśnięciem przycisku. Aplikacja jest dostępna w sklepach Apple Store i Google Play. Korzystający z niej użytkownicy mogą wybrać, na którym urządzeniu chcą słuchać muzyki i nie muszą fizycznie go podłączać. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik może wybrać żądaną pozycję z listy wszystkich dostępnych urządzeń i zacząć bezprzewodowo przesyłać muzykę na urządzenia audio. Aplikacja Panasonic Music Streaming App działa z łącznością DLNA, Bluetooth lub AirPlay.

W Polsce już w lutym dostępne będą następujące modele zaprezentowane podczas CES 2013:
SC-HC58 w sugerowanej cenie detalicznej 1099 PLN
SC-HC38 w sugerowanej cenie detalicznej 829 PLN
SC-HC28 w sugerowanej cenie detalicznej 62. PLN

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)