CES 2012: nowe kamery cyfrowe Samsung

CES 2012: nowe kamery cyfrowe Samsung10.01.2012 13:13
CES 2012: nowe kamery cyfrowe Samsung
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Na tegorocznych targach CES Samsung prezentuje cztery kamery wideo. Nowe modele noszą oznaczenia Q20, QF20, F80 oraz W300.

Nowe kamery Q2. i QF20 z rozbudowaną funkcją Samsung Switch Grip posiadają wbudowany moduł sieci bezprzewodowej, który ułatwia szybkie publikowanie filmów w internecie lub przeglądanie ich na komputerze czy ekranie telewizora. Kolejne dwie nowości to F80 - rodzinna kamera z funkcją Smart Background Music II oraz W300 - kamera o wytrzymałej konstrukcji.

Swoboda i zabawa z kamerami Q20 i QF20

Q2. to udoskonalona wersja kamery Q10. Nowy model wyposażono w moduł Switch Grip 2 z funkcją Vertical Recording, która sprawie, że bez względu na to, w jaki sposób trzymamy kamerę, specjalny żyroskop G-magnetic sam rozpozna jej położenie i dostosuje obraz na wyświetlaczu LCD oraz menu tak, aby użytkownik zawsze właściwie widział nagrywany obszar. Kamerę QF20 można dodatkowo podłączyć do sieci bezprzewodowej, aby w prosty sposób przesyłać nagrane filmy. Funkcja Auto-Backup pozwoli na szybki i bezpieczny zapis kopii naszych filmów na wybranym komputerze.

Model Q2. daje możliwość nagrywania w jakości 1080i Full HD oraz wyposażony jest w 20x zoom optyczny. Oprogramowanie kamery zawiera nowatorską funkcję Shake It, która umożliwia losowe dodawanie artystycznych efektów za pomocą potrząśnięcia kamerą. Możliwe jest też nagrywanie filmów w trybie poklatkowym, a także odtwarzanie wybranych fragmentów od końca do początku. Wybór opcji filmowania i edycję filmu bezpośrednio w kamerze ułatwia dotykowy ekran LCD z interfejsem znanym ze smartfonów.

W300 i W350 - dla poszukiwaczy mocnych wrażeń

W30. to najnowszy produkt z linii wytrzymałych kamer kieszonkowych firmy Samsung, zaprojektowany z myślą o miłośnikach sportu i mocnych wrażeń. Kamera umożliwia filmowanie w jakości 1080/30p Full HD, jest odporna na kurz i wytrzyma upadek z dwóch metrów. Można ją też zanurzyć pod wodą do pięciu metrów. To wymarzone urządzenie dla nurkujących z fajką, narciarzy, skoczków spadochronowych czy pasjonatów rowerów górskich.

Dzięki dodatkowej ochronce z pianki w modelu W350. kamera może też rejestrować obraz unosząc się swobodnie na wodzie. Matryca 5M BSI CMOS oraz jasny obiektyw F2.2 pozwalają na nagrywanie wysokiej jakości filmów w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkowo, technologia Switch Grip dostępna w modelu W350 rozpoznaje pozycję, w jakiej znajduje się kamera i automatycznie obraca obraz na wyświetlaczu tak, aby ułatwić proces nagrywania, niezależnie od tego, czy przebiega on na szalonym spływie kajakowym, czy podczas skoku ze spadochronem.

Nagrywanie w jakości HD z kamerą F80

F8. to elegancka kamera, która łączy w sobie możliwości nagrywania w HD, udoskonaloną jakość obrazu oraz wiele inteligentnych funkcji. Urządzenie jest zgodne ze standardem HDMI, ma zoom optyczny 52x oraz inteligentny zoom 65x. F80 umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 1280x720 30p z wykorzystaniem matrycy CMOS 1/3.2” 5M pikseli oraz konwersji wideo w jakości 1080i poprzez złącze HDMI. Ponadto funkcja Smart Background Music II pozwala dodać własną ścieżkę dźwiękową do obrazu wideo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)