CES 2012: nowe kamery cyfrowe Samsung

CES 2012: nowe kamery cyfrowe Samsung
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.01.2012 13:13, aktual.: 10.01.2012 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na tegorocznych targach CES Samsung prezentuje cztery kamery wideo. Nowe modele noszą oznaczenia Q20, QF20, F80 oraz W300.

Nowe kamery Q2. i QF20 z rozbudowaną funkcją Samsung Switch Grip posiadają wbudowany moduł sieci bezprzewodowej, który ułatwia szybkie publikowanie filmów w internecie lub przeglądanie ich na komputerze czy ekranie telewizora. Kolejne dwie nowości to F80 - rodzinna kamera z funkcją Smart Background Music II oraz W300 - kamera o wytrzymałej konstrukcji.

Swoboda i zabawa z kamerami Q20 i QF20

Q2. to udoskonalona wersja kamery Q10. Nowy model wyposażono w moduł Switch Grip 2 z funkcją Vertical Recording, która sprawie, że bez względu na to, w jaki sposób trzymamy kamerę, specjalny żyroskop G-magnetic sam rozpozna jej położenie i dostosuje obraz na wyświetlaczu LCD oraz menu tak, aby użytkownik zawsze właściwie widział nagrywany obszar. Kamerę QF20 można dodatkowo podłączyć do sieci bezprzewodowej, aby w prosty sposób przesyłać nagrane filmy. Funkcja Auto-Backup pozwoli na szybki i bezpieczny zapis kopii naszych filmów na wybranym komputerze.

Model Q2. daje możliwość nagrywania w jakości 1080i Full HD oraz wyposażony jest w 20x zoom optyczny. Oprogramowanie kamery zawiera nowatorską funkcję Shake It, która umożliwia losowe dodawanie artystycznych efektów za pomocą potrząśnięcia kamerą. Możliwe jest też nagrywanie filmów w trybie poklatkowym, a także odtwarzanie wybranych fragmentów od końca do początku. Wybór opcji filmowania i edycję filmu bezpośrednio w kamerze ułatwia dotykowy ekran LCD z interfejsem znanym ze smartfonów.

W300 i W350 - dla poszukiwaczy mocnych wrażeń

W30. to najnowszy produkt z linii wytrzymałych kamer kieszonkowych firmy Samsung, zaprojektowany z myślą o miłośnikach sportu i mocnych wrażeń. Kamera umożliwia filmowanie w jakości 1080/30p Full HD, jest odporna na kurz i wytrzyma upadek z dwóch metrów. Można ją też zanurzyć pod wodą do pięciu metrów. To wymarzone urządzenie dla nurkujących z fajką, narciarzy, skoczków spadochronowych czy pasjonatów rowerów górskich.

Dzięki dodatkowej ochronce z pianki w modelu W350. kamera może też rejestrować obraz unosząc się swobodnie na wodzie. Matryca 5M BSI CMOS oraz jasny obiektyw F2.2 pozwalają na nagrywanie wysokiej jakości filmów w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkowo, technologia Switch Grip dostępna w modelu W350 rozpoznaje pozycję, w jakiej znajduje się kamera i automatycznie obraca obraz na wyświetlaczu tak, aby ułatwić proces nagrywania, niezależnie od tego, czy przebiega on na szalonym spływie kajakowym, czy podczas skoku ze spadochronem.

Nagrywanie w jakości HD z kamerą F80

F8. to elegancka kamera, która łączy w sobie możliwości nagrywania w HD, udoskonaloną jakość obrazu oraz wiele inteligentnych funkcji. Urządzenie jest zgodne ze standardem HDMI, ma zoom optyczny 52x oraz inteligentny zoom 65x. F80 umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 1280x720 30p z wykorzystaniem matrycy CMOS 1/3.2” 5M pikseli oraz konwersji wideo w jakości 1080i poprzez złącze HDMI. Ponadto funkcja Smart Background Music II pozwala dodać własną ścieżkę dźwiękową do obrazu wideo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)