CES 2012: Nowe aparaty Samsung z Wi-Fi: WB850F, WB150F i ST200F

CES 2012: Nowe aparaty Samsung z Wi-Fi: WB850F, WB150F i ST200F

CES 2012: Nowe aparaty Samsung z Wi-Fi: WB850F, WB150F i ST200F
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.01.2012 12:31, aktualizacja: 10.01.2012 12:41

Nowe aparaty Samsung umożliwiają za pośrednictwem modułu Wi-Fi przesyłanie zdjęć mailem lub dzielenie się nimi w portalach społecznościowych, takich jak: Facebook i Picasa. Nagrane filmy wideo można też szybko umieszczać w serwisie YouTube. Seria nowych aparatów z dużym zoomem optycznym składa się z trzech modeli WB850F, WB150F i ST200F

Wystarczy skorzystać z nowej usługi firmy Samsung „w chmurze”. – AllShare Play lub Microsoft SkyDrive. Umożliwia ona korzystanie z darmowej przestrzeni na przechowywanie danych, dzięki której wykonane przez nas zdjęcia są dostępne na całym świecie.

Zastosowana w aparacie ST200. funkcja Motion Photo pozwala na ożywienie jednego elementu fotografii, podczas gdy reszta tła pozostaje nieruchoma. Zdjęcie można edytować bezpośrednio na ekranie aparatu.

Aparaty WB850. i WB150F z funkcją pełnej ręcznej obsługi oraz z optyczną stabilizacją obrazu umożliwiają kreatywne podejście do fotografowanego kadru. W urządzeniach dostępna jest także funkcja Smart Auto 2.0, która automatycznie identyfikuje i wybiera najodpowiedniejszy tryb dla danego kadru. Robiąc zdjęcie podczas pokazu fajerwerków lub imprezy w ciemnym pomieszczeniu, technologia wykrywania scenerii określi warunki w których fotografujemy i automatycznie dopasuje optymalny tryb tak, aby zagwarantować jak najlepszą jakość obrazu. Funkcja panoramy na żywo (Live Panorama), dostępna we wszystkich nowych aparatach z długim zoomem, pozwoli natomiast uchwycić więcej przestrzeni, ułatwiając wykonywanie zdjęć panoramicznych.

Funkcja Split Shot umożliwia podzielenie ekranu na trzy osobne ujęcia i stworzenie trzech różnych fotografii –. wystarczy tylko pomieszać je ze sobą, aby otrzymać zupełnie inny obraz ze swojej wyprawy. Korzystając z funkcji Magic Frame można umieścić fotografowany obiekt na ciekawym tle – wystarczy wybrać jeden z dostępnych wzorów, takich jak plakat filmowy czy billboard, albo wymazać fragment już istniejącego zdjęcia i stworzyć własną kompozycję. Warto też sprawdzić funkcję Picture-in-Picture i osadzić fotografię – czy to przykuwający uwagę zabytek, czy też autoportret – w innym kadrze lub klipie wideo. W ten sposób można połączyć ulubione zdjęcia w jeden kolaż. Ponadto można dla zabawy wykrzywić, rozciągnąć i odkształcić twarze bliskich – wybierając funkcję Funny Face. Wystarczy użyć 5-kierunkowego klawisza, aby powiększyć głowy i nosy lub stworzyć śmieszne kompozycje.

Aparaty ST200F oraz WB150F dostępne będą w sprzedaży w marcu 2012 roku. Model WB850F trafi do sprzedaży w kwietniu 2012 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)