CES 2010: nowe komputery Sony

CES 2010: nowe komputery Sony

CES 2010: nowe komputery Sony
Źródło zdjęć: © Sony
07.01.2010 11:12, aktualizacja: 07.01.2010 11:22

Na rozpoczynających się dzisiaj największych na świecie targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show 2010 Sony zaprezentował nowe komputery z trzech serii. Pośród produktów, które wejdą do sprzedaży w styczniu i lutym tego roku znajdziemy nowe netbooki oraz laptopy

Nowa seria komputerów Sony VAIO Y

VAIO z serii Y waży niespełna 1,8 kg. Komputer wyróżnia się oryginalną, wytrzymałą obudową ze stopu magnezowego i charakterystycznym dla komputerów VAIO cylindrycznym zawiasem. Jest wyposażony w panoramiczny wyświetlacz VAIO 33,8 cm (13,3") z podświetleniem diodowym, zapewniającym dużą szczegółowość i kontrastowość oglądanych dokumentów, grafik itp.

Obraz
© (fot. Sony)

Seria VAIO Y odznacza się zwiększoną wydajnością akumulatora. Do ograniczenia zużycia energii przyczyniają się procesory firmy Intel o bardzo niskim napięciu zasilania. Standardowy akumulator wystarcza do 9 godzin, co oznacza, że po całym dniu pracy zostanie jeszcze chwila na sprawy prywatne i przyjemności. Na uwagę zasługuje zminiaturyzowany zasilacz.

Pełnowymiarowa klawiatura ze starannie rozmieszczonymi klawiszami jest dobrze wyczuwalna pod palcami i umożliwia wygodne, bezbłędne pisanie. Doskonale nadaje się do przygotowywania prezentacji poza firmą, pracy nad tekstem w pociągu czy pisania blogu w kawiarni. Nowy touchpad pozwalający na używanie gestów sprawia, że wybieranie i odtwarzanie multimediów jest jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem. Wykonując palcami odpowiednie ruchy, można przewijać zawartość dokumentu, przechodzić w przód lub w tył, wybierać żądane powiększenie i obracać dokument.

Dla większej wygody i komfortu użytkownika, z przodu urządzenia znajduje się przycisk ASSIST, służący do uruchamiania programu VAIO Care. Ten nowy, łatwy w użyciu program ułatwia konserwację oraz diagnozowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów z komputerem - cała procedura sprowadza się do kilku kliknięć myszą. VAIO Care pomaga nawet w odzyskaniu danych, gdy nie daje się uruchomić system operacyjny komputera.

Notebook VAIO z serii Y będzie dostępny pod koniec stycznia 2010 w orientacyjnej cenie ok. 3 300 zł. Notebook Sony VAIO z serii F

Nowe modele Sony VAIO z serii F mają imponującą moc i bez wysiłku radzą sobie z edycją filmów Full HD, obróbką zdjęć w formacie RAW i odtwarzaniem filmów z płyt Blu-ray Disc.

Najbardziej zaawansowany model VPC-F11Z1E/BI jest łatwy do rozpoznania za sprawą luksusowego, czarnego wykończenia i wygodnego, wykonanego z elastomeru wspornika na nadgarstki.

Profesjonalnej klasy ekran VAIO Full HD o przekątnej 41,6 cm (16,4") gwarantuje świetną jakość wyświetlania filmów, gier i multimediów. Pokryty przeciwodblaskową powłoką, pozwala na reprodukcję całej przestrzeni barw Adobe RGB. Pozostałe modele z serii VAIO F są wyposażone w wysokiej jakości wyświetlacz VAIO Full HD o rozdzielczości 1920x108. pikseli.

Obraz
© (fot. Sony)

Notebooki zostały wposażone w czterordzeniowe procesory z najnowszej linii Intel Core i7 (VPC-F11Z1E). Ich fantastyczną moc obliczeniową uzupełnia nagrywarka płyt Blu-ray Disc i 8 GB pamięci DDR3. Za szczegółową grafikę 3D i płynność odtwarzania filmów Full HD odpowiada karta graficzna NVIDIA GeForce GT330M z 1 GB pamięci VRAM GDDR3 oraz architekturą przetwarzania równoległego CUDA.

Dzięki dużej mocy obliczeniowej i wydajnej grafice nowe notebooki VAIO F doskonale nadają się także do edycji filmów Full HD z kamery Handycam i obróbki plików RAW z lustrzanki cyfrowej Alfa. Podłączając zewnętrzny twardy dysk SATA do dwufunkcyjnego portu eSATA/USB, można uzyskać bardzo dużą szybkość przesyłania plików - nawet 5 razy większą niż przez interfejs USB 2.0.

Nowe notebooki VAIO F są wyposażone standardowo w napęd Blu-ray Disc lub Blu-ray Disc Combo (w zależności od modelu). Dzięki oferowanym tylko przez Sony technologiom Motion Reality HD i optymalizacji obrazu filmowego, odtwarzane z płyt Blu-ray Disc filmy Full HD są jeszcze bardziej płynne i "kinowe" w odbiorze.

Najnowsza, trzecia wersja systemu Dolby Home Theater gwarantuje mocny i wyjątkowo czysty dźwięk przestrzenny przy słuchaniu muzyki, dialogu filmowego czy dźwięku gry.

Nowe, wszechstronne modele VAIO F są dostarczane z oryginalnym systemem Windows 7 Home Premium, pozwalającym bez kłopotu wykonywać codzienne zadania. Komfort pisania na klawiaturze zwiększa dodatkowo pełnowymiarowy blok numeryczny.

Wśród dostarczonych z komputerem programów znajdziemy Picture Motion Browser VAIO Edition, zoptymalizowany obecnie pod kątem wykorzystania ogromnej wydajności procesora z czterema rdzeniami. Ten łatwy w użyciu program pozwala szybko, łatwo i w intuicyjny sposób zmieniać domowe nagrania w profesjonalnie wyglądające filmy, a następnie nagrywać je na nośniki DVD lub Blu-ray Disc.

Konstruktorzy nowej serii VAIO F zadbali także o efektywne wykorzystanie energii. Przy słabszym oświetleniu zewnętrznym czujnik światła automatycznie koryguje podświetlenie ekranu, zmniejszając ilość zużywanej energii. Przy słuchaniu muzyki lub oglądaniu filmów Blu-ray na podłączonym telewizorze przydaje się natomiast przycisk wyłączania wyświetlacza.

Nowe, wydajne notebooki multimedialne VAIO F będą dostępne pod koniec stycznia 201. roku.

Orientacyjna cena poszczególnych modeli:
VPCF11Z1E/BI.EE9 - 6 600 zł
VPCF11S1E/B.EE9 - 5 500 zł
VPCF11M1E/H.EE9 - 4 500 zł Mininotebook Sony VAIO z serii W

Modele z serii W doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu: przeglądaniu Internetu, wysyłaniu maili, blogowaniu czy korzystaniu z serwisów społecznościowych. Ich sercem jest energooszczędny procesor z rodziny Intel Atom, a nad działaniem całości czuwa oryginalny Windows 7 Starter Edition, który pozwala pracować szybko i bez ograniczeń. Komputery są wyposażone w 1 GB pamięci RAM oraz 250-gigabajtowy dysk twardy.

Podświetlany diodami LED wyświetlacz VAIO o wielkości 10,1. jest bardziej wydajny niż rozwiązania oparte na tradycyjnych świetlówkach, a ponadto nie zawiera szkodliwej dla środowiska rtęci, która występuje w wielu innych notebookach. Izolowana klawiatura odznacza się precyzją działania i jest przyjemna w użyciu.

Obraz
© (fot. Sony)

Nowa seria VAIO W to nie tylko przyciągające uwagę wzornictwo i ergonomiczna konstrukcja, lecz także dłuższy czas pracy i rozrywki bez dostępu do zasilania. Akumulator może pracować bez ładowania nawet do 8,5 godziny.

Nowe notebooki Sony z serii VAIO W będą dostępne od lutego 201. r.

Orientacyjna cena i kolory poszczególnych modeli:
VPCW21S1E/W.EE9 W21S1E/W - biały 2000 PLN
VPCW21S1E/T.EE9 W21S1E/T - brązowy 2000 PLN
VPCW21S1E/P.EE9 W21S1E/P - różowy 2000 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)