CES 2009: zaśpiewaj, a Microsoft ułoży melodię

CES 2009: zaśpiewaj, a Microsoft ułoży melodię

CES 2009: zaśpiewaj, a Microsoft ułoży melodię
Źródło zdjęć: © AKPA
08.01.2009 21:34, aktualizacja: 09.01.2009 09:22

Wszelkie targi komputerowe to nie tylko okazja do prezentacji długo wyczekiwanych urządzeń czy oprogramowania. Często się zdarza, że biorące w nich udział firmy szykują dla odwiedzających różne niespodzianki. Tym razem na odbywających się właśnie targach CES, Microsoft postanowił zaskoczyć wszystkich zainteresowanych.

Microsoft Research przedstawił właśnie nową aplikację, dzięki której możliwe będzie tworzenie własnych melodii i piosenek. Aby tego dokonać, nie będzie potrzebna umiejętność ani czystego śpiewu, ani tym bardziej gry na jakimkolwiek instrumencie. Wystarczy, że użytkownik wyśpiewa dowolną melodię do mikrofonu, a program automatycznie ułoży ścieżkę dźwiękową.

Obraz
© Wybór stylu muzycznego (fot. IDG)

Program Songsmith to nowatorska aplikacja, która pozwoli każdemu na stworzenie własnej piosenki. Jedyne co użytkownik będzie musiał zrobić, to określić wstępne parametry takiego utworu ( np. tempo, styl muzyczny ), a reszta będzie zależeć tylko od jego wyobraźni. Tak stworzony utwór będzie można zapisać na dysku, aby móc później się nim podzielić ze znajomymi.

Obraz
© Wybór tempa utworu (fot. IDG)

Na stronie projektu - http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/projects/songsmith/index.html dostępne jest wideo prezentujące działanie programu oraz możliwość pobrania wersji demonstracyjnej.

Obraz
© Miksowanie utworu (fot. IDG)

Aby w pełni cieszyć się możliwościami programu, będziemy musieli zapłacić za niego 30 dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)