CES 2009: telefon z odzysku - Motorola Moto W233 Renew

CES 2009: telefon z odzysku - Motorola Moto W233 Renew

CES 2009: telefon z odzysku - Motorola Moto W233 Renew
06.01.2009 19:34, aktualizacja: 08.01.2009 09:24

Na rozpoczynających się za dwa dni targach Consumer Electronics Show w Las Vegas firma Motorola zaprezentuje telefon Moto W233 Renew. Jest to dość niezwykłe urządzenie - producent informuje bowiem, że do jego wykonania wykorzystane zostały materiały odzyskane w procesie recyklingu plastikowych butelek.

Moto W23. Renew to, wedle przedstawicieli Motoroli, pierwszy na świecie telefon tzw. "zeroemisyjny" - w czasie procesu produkcji urządzenia do atmosfery nie są emitowane gazy cieplarniane. Z uwagi na wykorzystanie materiałów z odzysku do wytworzenia telefonu potrzebne jest 20 procent mniej energii, niż w standardowym procesie.

Obraz
© (fot. IDG)

Aby jeszcze mocniej podkreślić dbałość o środowisko naturalne, Motorola będzie dystrybuować urządzenie w pudełkach o mniejszych gabarytach, wykonanych w całości z papieru odzyskanego w recyklingu, zaś dołączone do telefonu broszury będą drukowane tuszami na bazie olejów roślinnych.

Telefon ma pozwalać na 9 godzin rozmowy głosowej. Więcej informacji o specyfikacji urządzenia uzyskamy z pewnością w najbliższych dniach, z chwilą oficjalnej prezentacji urządzenia na CES.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)