Celebryci z YouTube już teraz są popularniejsi niż filmowi i telewizyjni celebryci

Celebryci z YouTube już teraz są popularniejsi niż filmowi i telewizyjni celebryci
Źródło zdjęć: © chip.pl

12.08.2014 10:44, aktual.: 12.08.2014 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z przeprowadzonego przez portal Variety sondażu wynika, że wśród dzisiejszych nastolatków internetowe gwiazdy YouTube'a cieszą się większą popularnością niż gwiazdy kina, muzyki, czy telewizji.

W sondażu przeprowadzonym przez Variety wzięło udział 1500 nastolatków. Mieli oni ocenić 20 wybranych osób pod kątem autentyczności, popularności, przystępności, itp. Lista wybranych osób podzielona było po równo: 10 z nich stanowili celebryci z YouTube, 10 z "mediów tradycyjnych".

Wyniki sondażu jasno pokazują, że młodzież coraz bardziej zapatrzona jest w sieć. 5 pierwszych miejsc w rankingu popularności zajęły właśnie gwiazdy z YouTube'a. Wybór nastolatków ma całkiem niezłe uzasadnienie - uważają oni, że internetowe gwiazdy są bardziej autentyczne, nie boją się wyrażać własnego zdania, a ich wizerunek nie został wykreowany przez specjalistów.

Wyniki sondażu są oczywiście bardzo interesujące, jednak o wiele ciekawszym będzie "dalszy rozwój wypadków". Skoro youtuberzy są tacy popularni, to niewykluczone, że już niedługo zacznie oferować się im własne programy telewizyjne, role w filmach, bądź kontrakty na nagranie płyty (co zresztą już dzisiaj ma miejsce). Jak wtedy zareagują nastoletni odbiorcy? Jak bardzo, pod wpływem nowych doświadczeń zmienią się gwiazdy YouTube? Tego jeszcze nie wiemy.

Jeśli chodzi o zwycięzcę w rankingu popularności, to pierwsze miejsce zdobył satyryczny duet *Smosh. *Najpopularniejszą osobą, jeśli chodzi o media tradycyjne został nieżyjący już Paul Walker.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Electronic Arts zwariował

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)