CeBIT 2011: Microsoft wprowadza Windows Intune

CeBIT 2011: Microsoft wprowadza Windows Intune

CeBIT 2011: Microsoft wprowadza Windows Intune
01.03.2011 13:43, aktualizacja: 01.03.2011 15:30

Podczas tegorocznych targów CeBIT Microsoft zapowiedział wprowadzenie Windows Intune, nowej usługi która umożliwia łatwe zarządzanie oraz zwiększoną ochronę komputerów z poziomu chmury. Produkt będzie dostępny w ponad 35 krajach, w tym w Polsce, już od 23 marca.

Centralne zarządzanie komputerami z poziomu chmury to duża zmiana, ponieważ dotychczas zarządzanie stacjami klienckimi Windows było możliwe tylko po zbudowaniu odpowiedniej infrastruktury serwerowej.

Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci zyskują takie możliwości jak: zarządzanie poprawkami, proaktywne monitorowanie maszyn, zdalną pomoc dla użytkownika niezależnie od jego lokalizacji, czy śledzenie zmian w sprzęcie, oprogramowaniu i licencjach. Ponadto, dzięki funkcji monitorowania i ochrony przed zagrożeniami związanymi z wirusami, zwiększone zostaje bezpieczeństwo całego systemu oraz zapisanych w nim danych.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Wdożenie Windows Intune daje możliwość aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Windows 7 Enterprise na zarządzanych z poziomu chmury komputerach, co umożliwi klientom Microsoft standaryzację wszystkich posiadanych urządzeń. Nowa usługa jest odpowiednim rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

Z Windows Intune można korzystać za pośrednictwem wszystkich przeglądarek internetowych z zainstalowanym dodatkiem Silverlight. Użytkownicy wersji beta będą mogli z niej korzystać do 18 kwietnia. Po tym terminie konieczne będzie przejście na wersję finalną produktu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)